Джонсон пригрозив жорстким Brexit – Британія може вийти з ЄС без торгівельної угоди

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив у п'ятницю, 16 жовтня, що Лондон може вийти з переговорів стосовно майбутньої торговельної угоди з ЄС, якщо Брюссель “фундаментально не змінить” свою позицію. 

У телевізійному зверненні британський прем'єр водночас дав зрозуміти, що Лондон готовий продовжити переговори у разі змін у позиції Брюсселя, утім, назвавши сигнали з саміту Євросоюзу “не дуже обнадійливими”, повідомляє агентство dpa.

За словами Джонсона, якщо угоду все ж не вдасться укласти, то Велика Британія повинна готуватися до торговельних відносин з ЄС за правилами Світової організації торгівлі.

Напередодні глави держав та урядів Євросоюзу закликали уряд Великої Британії зробити потрібні кроки в напрямку узгодження торговельної угоди між Великою Британією та ЄС. Офіційний представник ЄС на переговорах з Британією щодо Brexit Мішель Барньє запевнив, що ЄС буде готовим до переговорів “до останнього”. При цьому він наголосив, що Євросоюз не готовий до “будь-якої ціни” заради угоди.

До цього британський прем'єр погрожував вийти з переговорного процесу з ЄС, якщо до 15 жовтня не буде жодного прогресу. А перед самітом Джонсон сказав, що дочекається рішення зустрічі. 

Нагадаємо, 1 лютого цього року Сполучене Королівство вийшло зі складу ЄС. Попри це до кінця поточного року Велика Британія залишається частиною внутрішнього ринку ЄС та спільного митного союзу. Цей час обидві сторони планували використати для укладення двосторонньої торговельної угоди. Однак уже кілька місяців поспіль переговори так і не просунулися вперед.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *