Два місяці в Білорусі не вщухають протести: силовики застосовують газ і водомети, людей б'ють кийками

Шість сотень затриманих, водомети та побиття під час арешту: так у Білорусі “відзначили” два місяці протестів, які почалися через сфальсифіковані президентські вибори. Цього разу силовики поводилися набагато жорсткіше, ніж тижні тому.

Що могло вплинути на їхню поведінку – у сюжеті ТСН.Ранок.

На протести у Білорусі знову вийшли тисячі людей. Вже два місяці від дня сфальсифікованих президентських виборів люди вимагають зміни влади. До маршу, вже традиційно, у Мінську вимкнили інтернет та закрили станції метро. У центрі зібралися силовики, почалися арешти. Утім, цього разу затримання були набагато жорсткіші.

Демонстрантів розганяли кийками, розпорошували в обличчя перцевим газом та застосовували водомети з підфарбованою водою. Протестувальники відповіли силовикам камінням та пляшками. До відділків, за даними правозахисників, потрапили майже шість сотень людей. Цього разу ОМОНівці масово затримували журналістів: їх в автозаках опинилося майже чотири десятка.

Що відбувалося за парканами слідчого ізолятора на Окрестіна видно на відео побиття з перших днів протесту, але лише нині ці кадри з'явились в Інтернеті. На відео видно, як затриманих проганяють крізь ряди правоохоронців з кийками, а ті їх б'ють. Чи повторюється подібне у білоруських СІЗО нині, наразі невідомо. Утім, кадри, зняті на вулицях, свідчать, що побиття принаймні там, тривають.

Тим часом, стало відомо, до чого призвів візит президента Олександра Лукашенка до слідчого ізолятора КДБ, де для розмови з ним зігнали 11 заарештованих опозиціонерів. Двом із них влада змінила запобіжний захід: фактично, директор ІТ-фірми, яка підтримала протести, та політолог виходять на волю. Схоже, про зміну позиції Лукашенка щодо перемовин з опозицією не йдеться. Про це свідчить більш жорстокий, ніж у попердні тижні, розгін протестувальників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *