Чи керуватиме жінка Північною Кореєю після смерті Ина – Bloomberg

Востаннє диктатор КНДР Кім Чен Ин з'явився на публіці 11 квітня, коли головував на засіданні політбюро провладної Трудової партії КНДР. Експерти зазначають, що інформацію про смерть Кім Чен Ина можуть приховувати і не підтверджувати кілька днів, поки остаточно не визначиться з наступником на цю посаду. Лідером Північної Кореї має стати сестра Кім Чен Ина.

У виданні Bloomberg вийшла стаття – “Чи буде жінка керувати Північною Кореєю? Сестра Кім затьмарює чоловіків-суперників” – про те, хто займе місце диктатора в разі його смерті і які шанси його сестри – Кім Йо Чжон.

“Із усіх членів сім'ї, які могли в кінцевому підсумку взяти владу у північнокорейського лідера Кім Чен Ина, його сестра здається очевидним вибором.

Кім Йо Чжон, якій за тридцять, була поруч зі своїм братом на самітах з президентом США Дональдом Трампом і президентом Китаю Сі Цзіньпіном, сиділа позаду віце-президента Майка Пенси, представляючи Північну Корею на зимових Олімпійських іграх 2018 року, і стала першим безпосереднім членом владної родини, яка відвідала Сеул, куди доправила особисте повідомлення від свого брата з запрошенням президента Південної Кореї на саміт.

“Роль Кім Йо Чжон, швидше за все, буде обмежена не більше за регента” через феодальний патріархат Північної Кореї”, – сказав Ю Хо-Йоль, який займається північнокорейськими дослідженнями в Корейському університеті і раніше консультував міністерство об'єднання і міністерство оборони Південної Кореї. – Не тільки лідерство, домінування чоловіків, але і звичайні люди будуть протистояти жінкам-лідерам”, – вважає він.

Питання про те, чи стане Кім Йо Чжон першою жінкою-лідером Північної Кореї, раптово став центральним, оскільки питання про здоров'я її брата загострюється. Кім Чен Ин не з'являвся в державних ЗМІ протягом двох тижнів, що викликало потік повідомлень про можливу смерть диктатора.

Сімейна династія Кім керувала Північною Кореєю протягом трьох поколінь з моменту її заснування після Другої світової війни, коли Радянський Союз і США поділили контроль над Корейським півостровом. За цей час він створив один з найбільш енергійних культів особистості у світі – висунув видатну претензію на легітимність в умовах диктатури – родовід, який, як стверджується, походить від священної гори Паекту біля кордону з Китаєм.

Коли Кім Чен Ин прийшов до влади після смерті свого батька в 2011 році, велике питання полягало в тому, чи може лідер у віці 20 років керувати країною, яка поважає старшинство. Незабаром він встановив владу над геріатричними полководцями і усунув потенційних конкурентів: він стратив свого дядька і колишнього заступника, Джан Сонг Тхека, і, як підозрювалося, наказав убити його вигнаного старшого зведеного брата Кім Чен Нама в Малайзії.

Кім Йо Чжон, яка провела майже десять років у державному апараті, була краще підготовлена до того, щоб зайняти вищу керівну роль. Вона також може здивувати будь-кого, хто сумнівається в її здатності керувати країною, вважає Су Кім, політичний аналітик Rand Corp., спеціалізується на проблемах Корейського півострова.

Початок і кінець

“Я не думаю, що їй потрібно турбуватися про отримання визнання як лідера північнокорейського народу в силу родоводу її сім'ї Кім”, – сказала Су Кім. – Доля Північної Кореї починається і закінчується сім'єю Кім”.

Інші потенційні спадкоємці Кім – чоловіки віком молодші або менш досвідчені в залах влади в Пхеньяні. Його брат Кім Чен Чол не має офіційного статусу і, схоже, більше цікавиться грою на гітарі, ніж політикою, у той час як його племінник, Кім Хан Сол, засуджує режим і, як вважають, живе за кордоном.

Південнокорейські ЗМІ повідомили, що у Кім Чен Ина є 10-річний син, але жодна дитина не була офіційно згадана в державних ЗМІ. Пе Ен Хо, колишній номер 2 у посольстві Північної Кореї в Лондоні, який перейшов на бік Південної Кореї, заявив у радіоінтерв'ю, що одним із потенційних наступників є Кім Пхен II, єдиний уцілілий син засновника Північної Кореї Кім Ір Сена, який повернувся в країну в минулому році після чотирьох десятиліть за кордоном, де служив дипломатом.

“Ті, хто служить Кім Чен Ину – це перше покоління у віці від 60 до 80 років, так що з Йо Ченом різниця у віці не менше 30 років. В їх очах Кім Йо Чжон просто новачок”, – сказала Тей. Той самий аргумент був зроблений, коли Кім Чен Ин прийшов до влади, хоча його юність не блокувала його сходження і контроль над старою гвардією.

У будь-якому випадку, Кім Йо Чжон залишається найвидатнішим спадкоємцем. Народилася в 1988 або 1989 році, коли вона була пухлою дівчинкою, яка любила танцювати і була прозвана “Принцеса Йо Чжон” її батьком покійним диктатором Кім Чен Іром, згідно з біографією Кім Чен Ина під назвою “Великий спадкоємець” Анни Фіфілд. Вона приєдналася до свого брата в школі в Берні, Швейцарія, приблизно до 2000 року, а потім повернулася, щоб вчитися в Північній Кореї.

Висхідна зірка

Її поява поруч зі своїм братом під час смерті їхнього батька дозволило північнокорейській громадськості дізнатися, що вона була частиною родоводу Паекту. Незабаром вона обійняла посаду у відділі пропаганди і агітації Робочої партії, згідно з інформацією з Південної Кореї, де вона відповідала за управління іміджем лідера в державних ЗМІ, посаду, подібну до тієї, яку обіймав її батько, коли його готували як наступника.

Вона неухильно підіймалася службовими сходами і ставала все більш наближеною до свого брата, супроводжуючи його в інспекційних поїздках фабриками, фермами і військовими частинами. Потім її гучні виступи на міжнародній арені, які включали такі рутинні завдання, як допомогу лідеру в гасінні сигарети під час зупинки поїзда в Китаї, допомогли закріпити її статус.

“Коли Кім Йо Чжон піднялася так високо, вона більше не вважається жінкою, а є лідером, який успадкував велику легітимність, щоб правити іншими”, – сказав Чон Юнгву, колишній посол Південної Кореї на міжнародних ядерних переговорах з Північною Кореєю. – Північна Корея, безумовно, є одним з найбільш чоловічих шовіністичних товариств в світі, але родовід, доповнюється статусом Корейської робочої партії, замінює стать”.

Вплив Кім Йо Чжон було продемонстровано минулого місяця, коли вона особисто відповіла на лист Трампа, в якому пропонувалася допомога в боротьбі з Ковід-19. У заяві Державного корейського Центрального інформаційного агентства вона сказала, що “близьких стосунків” Трампа з її братом недостатньо для врегулювання розбіжностей між давніми ворогами, що дає уявлення про те, як вона буде вести себе у відносинах між США та Північною Кореєю, якщо вона дійсно візьме владу.

Ще більше влади

“Ми намагаємося сподіватися на той день, коли відносини між двома країнами будуть такими ж хорошими, як і відносини між двома вищими лідерами, але їх потрібно залишити на час і подивитися, чи дійсно це може статися”, – сказала вона. – Тим не менш, ми ніколи не будемо втрачати або витрачати час даремно, але будемо продовжувати змінювати себе, щоб стати могутнішими, ніж два роки тому”.

Кім Хонггул, молодший син колишнього президента Південної Кореї Кім Де Чжуна і обраний депутат, сказав, що Кім Йо Чжон твердо контролювала ситуацію, коли делегація з Сеула відвідала Пхеньян в рамках саміту між лідерами країн до 2018.

“Я бачив здалеку, в аеропорту після прибуття і на банкеті в Пхеньяні, Йо Чжон ретельно піклується про все, що поруч з її братом”, – сказала Кім Хонггул. – Схоже, вона була кращим керівником”.

На папері ніщо не заважає жінці прийти до влади в Північній Кореї, навіть незважаючи на те, що парламент показує, що переважна більшість її членів – це літні чоловіки – один з найменш різностатевих в світі. Конституція говорить: “Жінкам надається рівний соціальний статус і права з чоловіками”.

Тим не менш, деякі аналітики не думають, що Йо Чжон могла б вплинути на генералів країни, які керують програмою створення ядерної зброї, яка для багатьох в Пхеньяні основний гарант захисту від війни США за зміну режиму. Ра Чон Іл, колишній заступник директора Національної розвідувальної служби Південної Кореї, сказав, що імовірніше, що країною буде керувати військова хунта, ніж Йо Чжон.

Граючи в гру

“Майже неможливо уявити собі жінку-лідера Північної Кореї, частково через її унікальний патріархат, заснований на конфуціанстві”, – сказав Бен Чул, колишній радник президента Південної Кореї з питань національної безпеки, який наразі професор Інституту Далекого Сходу в Сеулі. Він задається питанням, чи може вона контролювати “старих генералів-чоловіків” без впливу свого брата, і вважає більш імовірним кандидатом, ніж її дядько Кім Пхен Ір або номінальний глава держави Чхве Рен Хе.

Тим не менш, “культова система” Північної Кореї робить необхідним, щоб відповідальний член сім'ї, і Кім Йо Чжон “показала, що вона знає, як використовувати владу”, за словами Сунг-Юна Лі, який викладає кореєзнавство в Школі права і дипломатії Флетчера в Університеті Тафтса в штаті Массачусетс.

“Генерали з великими гарматами зацікавлені у захисті своєї влади, і вони розуміють, що влада поширюється на сім'ю Кім”, – сказав він. – Вона зможе оволодіти владою через суміш терору і просування службою. Вона знає, як грати в гру”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *