Через рік після кровопролитних заворушень Болівія обрала нового президента

Тимчасовий президент Болівії Жанін Аньєс визнала перемогу представника “Руху до соціалізму” Луїса Арче на виборах глави держави, які відбулися 18 жовтня.

Про це пише “Інтерфакс”.

“Хоча у нас поки немає офіційних результатів, на підставі підрахунків, які ми маємо, вибори виграли Луїс Арсе і Давид Чокеуанка”, – заявила вона.

Згідно з даними екзитполів з виборчих дільниць, Арче і Чокеуанка заручаються підтримкою 52,4% учасників голосування. Його основний конкурент правоцентрист Карлос Меса поки набирає 31,5% голосів виборців.

У перших коментарях, які прозвучали в телеефірі, Арче запевнив, що він працюватиме на благо всіх болівійців, що в країні буде створено уряд національної єдності, і що він покінчить з невизначеністю, що панувала в країні протягом року.

Нагадаємо, попередній президент Моралес подав у відставку через скандал зі звинуваченнями у підтасовуванні результатів президентських виборів. Зробити такий крок його закликали глава болівійської армії та шеф поліції на тлі протестів та сутичок які тривали на вулицях міст. Згодом на на Ево Моралеса завели кримінальне провадження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *