Через пандемію коронавірусу до України з Польщі повернулося до 15% заробітчан – посол

У зв’язку із пандемією коронавірусу до України з Польщі повернулося від 10 до 15% заробітчан, але наразі вони намагаються потрапити назад.

Про це в інтерв’ю “Українському радіо” розповів посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцкі.

“У нас в Польщі зараз біля мільйона громадян України, які не повернулися і працюють чи навчаються там. Біля 10-15%, 180 тисяч – повернулися. Зараз багато українців звертається з цим питанням і ми вирішили обмеженим шляхом, але відкрити візові процедури. З понеділка працюють візові центри, де залишились тисячі паспортів з візами до карантину”, – зазначив він.

За його словами, паспорти із візами надсилаються заробітчанам поштою. Також посол нагадав, що можна зареєструватися через систему e-konsulat на прийом у консульства з приводу трудових віз. 

Нагадаємо, 28 квітня Міністерство закордонних справ України заявило, що вважає нелогічним вивезення українських робітників на заробітки до держав-партнерів у контексті ситуації з пандемією коронавірусу в світі. 29 квітня в аеропорту “Бориспіль” заблокували виліт чартера з заробітчанами, які прямували до Лондона. 116 пасажирів багато годин чекали дозволу полетіти до Британії. І тільки майже за добу виліт дозволили. У соцмережах дії уряду назвали “поверненням на кріпацтва”.

Пізніше віцепрем’єр Пристайко заявив, що йому доручили вести перемовини з країнами, які хочуть залучити українців до сезонних робіт. Детальніше про те, чому Україна спочатку заборонила вивозити заробітчан, а потім різко передумала, – читайте у матеріалі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *