Бої за Нагірний Карабах: Азербайджан та Вірменія заявляють про обстріли населених пунктів

Сторони нагірно-карабахського конфлікту у неділю, 1 листопада, знову звинуватили одна одну в обстрілах населених пунктів.

Міністерство оборони Азербайджану повідомило про обстріли вірменськими військовими населених пунктів Тертерського і Агджабедінского районів.

Водночас у Міноборони невизнаної “Нагірно-Карабахської республіки” заявили, що азербайджанські військові у ніч проти 1 листопада спробували просунутися на ділянці населених пунктів Аветараноц і Сгнах поблизу міста Шуші. Там додали, що азербайджанські військові були відтиснуті.

Однак, вранці азербайджанські збройні сили відновили наступальні дії, одночасно завдаючи ракетні удари по населеним пунктам. Так, вдень вони завдали ударів по місту Шуші, внаслідок чого частково постраждала мечеть, повідомили в Нагірному Карабаху.

Також там зазначили, що азербайджанська сторона застосовувала військову авіацію при обстрілі міст Мартакерт і Мартуні. Постраждалих серед цивільного населення немає.

Нагадаємо, що минулого тижня під час переговорів у Женеві міністри закордонних справ Вірменії та Азербайджану домовилися припинити навмисні обстріли цивільного населення та невійськових об'єктів, а також активно співпрацювати у пошуку та обміні тілами загиблих.

Додамо, що запеклі бої між арміями Азербайджану та Вірменії почалися у вересні. Азербайджанські війська йшли у наступ в Нагірному Карабасі з метою припинення вірменської окупації, як стверджують в Баку. Водночас в Єревані говорять, що метою Азербайджану є знищення вірменської нації. Єреван і Баку звинуватили один одного в ескалації конфлікту. 

Сторони використовують авіацію, безпілотники, важку бронетехніку і реактивні системи залпового вогню. У невизнаній Нагірно-Карабахській республіці вже визнали, що в ході цього конфлікту втратили контроль над низкою населених пунктів. З того часу сторони вже тричі домовлялися про “гуманітарне перемир'я” у зоні конфлікту, але щоразу воно не тривало менше доби.

У 1991 році Нагірний Карабах, більшу частину населення якого складали вірмени, “проголосив незалежність” від Азербайджану. Баку спробував повернути регіон силою, після чого спалахнула війна. У 1994 році Азербайджан, Вірменія і так звані самопроголошені “НКР” підписали протокол про перемир'я, проте бойові дії періодично поновлюються.

Переговорний процес, спрямований на пошук мирного вирішення конфлікту, ведеться під егідою Мінської групи ОБСЄ, створеної у 1992 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *