Блінкен заявив, що США підтримують регулярні контакти з "Талібаном"

США підтримують регулярні контакти з представниками радикального ісламістського руху “Талібан” і готові допомогти усім американцям, які хочуть виїхати з Афганістану.

Про це йдеться у заяві державного секретаря Ентоні Блінкена, оприлюдненій на сайті Держдепу. 

Очільник зовнішньополітичного відомства США зазначив, що вранці в четвер з Кабула вилетів додатковий евакуаційний рейс Qatar Airways з американцями на борту.

“Ми підтримуємо регулярні – зазвичай щоденні – контакти з американцями, які залишаються в Афганістані. Ми надали їм, зокрема тим, хто перебував на борту цього рейсу, конкретні вказівки і інструкції”, – вказав Блінкен.

Дипломат привітав дії “Талібану” щодо “полегшення” здійснення цього польоту, зокрема дотримання зобов'язання дозволити власникам проїзних документів залишити країну.

“Наша команда в Досі, а також спеціальний представник Залмай Халілзад в останні дні підтримували регулярні контакти з офіційними особами руху “Талібан”, – додав держсек.

Він також запевнив, що США продовжать допомагати своїм громадянам та іншим особам залишити Афганістан.

“Наше послання тим, хто залишається в Афганістані, просте: якщо ви хочете залишити Афганістан, ми допоможемо вам у цьому”, – наголосив Блінкен.

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що “Талібану”, який напередодні оголосив склад нового уряду Афганістану, “необхідно заслужити” легітимність і міжнародну підтримку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *