Білорусь позбавила акредитації та вислала із країни журналістів російського "Першого каналу" за сюжет про коронавірус

Міністерство закордонних справ Білорусі вирішило позбавити акредитації журналістів російського державного “Першого каналу” за нібито фейковий сюжет про коронавірус у країні.

Про це пише “Радіо Свобода”.

“Як суверенна країна Білорусь має право захищати своїх громадян не тільки медично, а й інформаційно, наприклад, від брехні і фейків, яких в одному сюжеті – сім. Це перебір, панове”, – сказав, коментуючи рішення влади, журналіст білоруського державного телеканалу “Білорусь 1” у вечірньому випуску новин.

За словами речника МЗС Білорусі Анатолія Глаза, комісія відомства з акредитації іноземних ЗМІ 6 травня ухвалила рішення позбавити акредитації кореспондента “Першого каналу” Олексія Кручиніна Також позбавили акредитації ще одного члена знімальної групи. Повідомляється, що журналістів вислали із Білорусі.

Останній сюжет цього журналіста був про те, що у місті Столбці різко зросла кількість хворих та померлих на нову коронавірусну інфекцію. Загалом же сюжети Кручиніна були про те, як влада Білорусі приховує та недооцінює масштаби епідемії. Їх навіть критикував очільник МЗС Володимир Макей.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *