Без заробітчан: Британія залучатиме до збирання врожаю громадян, які опинились у вимушеній відпустці

У Великій Британії громадян, які пішли у вимушену відпустку через коронавірус, заохочуватимуть взяти підробіток у вигляді збирання фруктів та овочів, про це заявляє уряд країни.

У країну змогли потрапити лише третина сезонних робітників з-за кордону, які зазвичай були задіяні в такій роботі. А потреба у харчах, тим часом, не знизилась, тож урядовці кажуть, що виникла потреба у додатковій робочій силі на збиранні врожаю, повідомляє Sky News.

“Ми працюємо з представниками агросектору, щоб з’ясувати, яка винагорода заохотить мільйони людей, які нині перебувають у вимушеній відпустці, взяти другу роботу зі збирання врожаю у червні. Нині, поки сезон ще тільки розпочинається, проблеми немає, але ми розуміємо, що потребуватимемо робочої сили на цих роботах в червні”, – зазначив міністр екології Джордж Юстіс.

Раніше в цьому місяці фермери наполягли на транспортуванні 150 заробітчан з Румунії до Великої Британії через брак робочих рук. Фермери непокоються, що через нестачу робочої сили врожай може залишитись гнити у землі. Також фермери кажуть, що робота в полі – фахова, і вимагає певних навичок та знань, тому щороку на одні і ті самі ферми повертаються ті ж трударі зі Східної Європи. До сезонних робіт в країні щороку залучають близько 80 тисяч робітників, більшість з них – зі Східної Європи, і тільки 10-15% постійно проживають у Британії, решта приїздить до країни на сезон.

Нині у вимушеному простої зі скороченою зарплатою перебувають мільйони британців.

Нагадаємо, попри карантин і закриті кордони до Фінляндії спеціальними прямими чартерами, а також через Білорусь, майже щодня прибувають все нові і нові заробітчани з України. Саме на наших працівниках, як виявилось, тримаються тисячі фінських ферм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *