У розвідці розповіли, як Росія використовує ситуацію з коронавірусом у війні на Донбасі

Через пандемію коронавірусу діяльність ОБСЄ стала менш активною. Українська розвідка фіксує збільшення бойовиками на Донбасі кількості артилерійських установок.

Про це в інтерв’ю ТСН.Тиждень розповів представник Головного управління розвідки МО України Вадим Скібіцький.

“По-перше, зараз не така активність діяльності місії ОБСЄ, що теж пов’язано з коронавірусом. По-друге, бойовики не допускають місію на свою територію, і саме завдяки цьому приховують порушення Мінських домовленостей. Ми відзначали і оприлюднювали інформацію стосовно збільшення кількості артилерійських установок, в тому числі систем “Град” у заборонених районах. Крім того це дуже гарний привід для РФ провести будь-які передислокації або інші зміни, які не попадуть під моніторинг місії ОБСЄ”, – сказав він.

Водночас Скібіцький наголосив, що ОБСЄ інформують про все, і місія все одно виконує свої обов’язки.

Також розвідка помітила, що Росія більше піклується про своїх військових, аніж про найманців.

“За даними ГУР, ми відмічаємо проведення ротації на сьогодні, наприклад в артилерійських підрозділах. Але є одна особливість, і вона полягає в тому, що російська влада більше піклується про своїх військовослужбовців, аніж про тих, хто перебуває на окупованих територіях”, – сказав представник розвідки.

“Наведу приклад: зараз відбувається ротація, офіцери РФ прибувають до Російської федерації і одразу йдуть на карантин 14 діб, щоб не допустити поширення коронавірусу. Така ж ситуація відбувається і під час повернення російського контингенту з кризових регіонів, наприклад Сирії. І зовсім не спостерігається така ситуація на окупованих територіях. В тому і є піклування більше про своїх військових, а не про тих найманців, які несуть так звану “бойову службу” на передовій”, – пояснив Скібіцький.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордони. Роботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень – від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в’їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць – до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *