Суперники на полі, але побратими в окопах: як минув шостий фінал Кубка Героїв АТО

У Києві відбувся фінал Кубка Героїв АТО, де всі гравці – учасники бойових дій. Турнір проводиться вже вшосте і серед бійців виграти його – найбільший престиж, йдеться в ТСН.19.30.

Чотири команди фіналісти сьогодні виходять на поле столичного стадіону «Динамо» в ейфорії від учорашньої перемоги збірної України над Іспанією. Довго не могли заснути і навіть тренер – за сумісництвом – військовий комісар, не міг вплинути на своїх гравців.  «В такому чудовому настрої, що важко було хлопців у ліжко вкласти і дати зрозуміти, що завтра фінал», – каже тренер Андрій Скляров.

96 команд з усієї України змагались, аби грати у фіналі. Усі вони – чинні військові і ветерани АТО. «Це не лише професійність і любов до футболу, але це і спортивна реабілітація і налагодження дружніх взаємовідносин між сектором безпеки і оборони», – переконує президент федерації футболу учасників АТО Руслан Руденко.

Вони схиляють голови, згадуючи своїх побратимів. Багато з цих футболістів – на турнір прибули просто зі служби. Як от двоє рятувальників із Маріуполя, що гасили недавню катастрофічну пожежу на Луганщині. «Несли службу в лісі, полях, гасили пожежі, двоє-троє діб хлопці не мінялися, двоє з наших хлопців з лісу на поїзд і до Києва, така реальність», – розповідає майор служби цивільного захисту Денис Сіленко.

На полі чесна гра, хлопці не штурхаються, хоча без травм не обходиться.

У боротьбі за третє місце – перемагають ветерани з Волині. Вони повернулись з війни, якось зідзвонились і стали командою. За перше місце змагаються нацгвардійці і збірна силовиків з Донеччини. Але калинівські Ягуарівці виграють. Це їхній третій фінал і така бажана перша перемога. Від неї навіть залежала доля одного кохання – просто на полі воротар Денис освідчився Аліні. Хлопець каже, що це могло б статись ще торік, але програли. «Думав минулий рік, але не прийшлось, просто тоді ми не виграли», – каже Денис.

Аліна ж вражена і пропозицією, і перемогою коханого.

А кубок героїв АТО хлопці присвячують своїм братам. «Це все робиться як для тих, хто на небі дивиться на нас, це насамперед для них, це все дуже емоційно», – каже нацгвардієць Максим Пилипенко.

Сьогодні вони виграли на полі, а вже у листопаді буде ротація на Схід  за ще однією перемогою, але вже над ворогом.

Кореспондентка Олена Мацюцька

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *