Правозахисники розповіли про місця масових поховань закатованих у "ЛНР" людей

У Луганській області на території окупованого міста Кадіївка (стара назва – Стаханов) та найближчих населених пунктів є щонайменше три місця масових поховань закатованих бойовиками “ЛНР” місцевих жителів.

Про це розповів координатор Центру документування Української Гельсінської спілки з прав людини Олексій Біда в ефірі “Громадського радіо”.

“Перше місце – це шурф (вертикальна гірнича виробка – ред.), друге – ставок, третє – це поховання, де провели ексгумацію п’ятьох тіл. Допускаємо, що в тому районі можуть бути ще поховання. Ми встановили інформацію про десятьох людей, що зникли безвісти, і я думаю, що цифра зросте, коли після деокупації цих території отримаємо доступ до інформації”, – сказав Олексій Біда.

За його словами, інформацію про ці місця представники УГСПЛ отримували як із соцмереж, так і від людей, яких бойовики вивозили у ці місця та імітували розстріл.

“Були люди, які розповідали, як їх вивозили на ці ставки і погрожували вбити, втопити. І їм вдалося вижити лише завдяки своїм комунікаційним навичкам”, — додав координатор Центру документування.

За даними УГСПЛ, у Кадіївці від початку збройного конфлікту загинули щонайменше 16 людей. Серед них є ті, чиї тіла досі не знайдені. Але люди, які бачили їх востаннє, впевнені, що вони померли від побоїв, а бойовики вивезли їхні тіла у невідомому напрямку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *