Кулеба разом з генсеком ОБСЄ відвідають Донбас після кінця епідемії коронавірусу

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба і генеральний секретар ОБСЄ Томас Гремінгер домовилися разом відвідати Донбас після покращення епідеміологічної ситуації.

Про це вони домовилися під час відеозустрічі перед відкриттям першого засідання Форуму зі співробітництва в галузі безпеки ОБСЄ під головуванням України, передає пресслужба МЗС України.

“Міністр зазначив, що російська агресія проти України і окупація Криму повинні залишатися в центрі порядку денного ОБСЄ як найбільші загрози європейській безпеці. Міністр Кулеба дав високу оцінку діяльності СММ і запевнив у подальшій її підтримки з боку уряду України”, – йдеться в повідомленні.

Також Кулеба і Гремінгер обговорили проблемні аспекти діяльності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. Вони погодилися, що обмеження бойовиками перетину лінії зіткнення для патрулів СММ під приводом протидії пандемії COVID-19 значно звужують моніторингові можливості місії, порушують її мандат і ставлять під загрозу особисту безпеку спостерігачів.

Кулеба подякував за допомогу ОБСЄ в зусиллях зі звільнення незаконно утримуваних осіб на Донбасі. Міністр закликав генсека приділити особливу увагу становищу політичних в’язнів у тимчасово окупованому Криму і на території РФ і сприяти зусиллям по їх звільненню.

“Ми не можемо забувати про наших людей, яких незаконно тримають за гратами в окупованому Криму і на території Росії за сфабрикованими звинуваченнями. Їхні рідні і близькі розраховують на наші спільні зусилля в цій справі”, – сказав міністр.

Кулеба ознайомив главу Секретаріату ОБСЄ з пріоритетами головування України в Форумі зі співпраці в області безпеки і отримав запевнення, що Секретаріат буде надавати практичну підтримку їх реалізації.

Як повідомлялося 10 квітня, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ заявила, що за останні два тижні їхні представники не змогли потрапити на окуповані бойовиками території. Підконтрольній Росії бойовики не пропускали патрулі СММ через блокпости вздовж офіційних дорожніх коридорів у Донецькій і Луганській областях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *