Добровольці, які воювали в АТО, зможуть проходити санаторно-курортне лікування та реабілітацію за рахунок держави

Кабінет міністрів України надав воїнам-добровольцям право проходити санаторно-курортне лікування та реабілітацію за рахунок держави.

Відповідну постанову “Про внесення змін до деяких актів Кабінету міністрів України” уряд ухвалив на засіданні сьогодні, 13 травня. Про це повідомляє пресслужба Міністерства у справах ветеранів України.

“Кабінет міністрів України поширив дію бюджетної програми з санаторно-курортного лікування, соціально-професійної адаптації та психологічної реабілітації на добровольців – учасників бойових дій, які у складі добровольчих формувань брали безпосередню участь в антитерористичній операції”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, мова йде про учасників АТО, які у складі добровольчих формувань брали безпосередню участь в АТО до 24 лютого 2018 року у взаємодії із Збройними Силами України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією, Національною гвардією України, Службою безпеки України та іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями та правоохоронними органами, але у подальшому не увійшли до їх складу.

В відомстві також нагадали, що 23 грудня 2019 року президентом України Володимиром Зеленським підписаний закон про надання воїнам-добровольцям статусу учасника бойових дій та відповідних соціальних гарантій. А в кінці лютого за рішенням комісії Мінветеранів були розглянуті перші подані пакети документів та ухвалені рішення щодо надання статусу УБД членам добровольчих формувань.

Наразі 48 представників добровольчих підрозділів вже отримали посвідчення УБД.

Нагадаємо, цей закон Верховна Рада ухвалила 4 грудня 2019 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *