Нідерланди збираються повернути награбовані цінності колоніям

Тропічний музей і Державний музей Амстердама (Рейксмузеум) підтримали ініціативу Ради з культури про повернення артефактів, вивезених Нідерландами з колоній.

Про це повідомляє The Guardian.

В Індонезію може повернутися діамант вагою в 70 карат, який зараз виставлений в Рейксмузеумі. Раніше дорогоцінний камінь належав султану Банджармасин. В кінці 19 століття, коли землі султана перейшли під контроль Нідерландів, діамант привезли в Амстердам. До речі, у березні 2019 року Нідерланди вже повернули Джакарті інкрустований золотом кинджал. Він був вивезений з колонії (тепер це територія Індонезії) після придушення голландцями повстання 1830 року

“Якщо щось не належить вам, ви повинні це повернути”, – заявила автор ініціативи по репатріації артефактів Ліліан Гонсалвес-Хо Канг Ю.

Для цього в Нідерландах збираються створити незалежну раду і експертний центр, який буде приймати позови від колишніх колоніальних держав.

“Ми сподіваємося, що ця рада буде створено якомога швидше. Нідерланди беруть на себе відповідальність, визнаючи історичну несправедливість. Ми готові її виправити”, – заявив директор етнографічного музею в Амстердамі (Tropenmuseum) Стейн Шундервурд, додавши, що співробітники його музею вже почали шукати предмети, які можна було б повернути на історичну батьківщину.

Над визначенням походження колекції зараз також працюють в Державному музеї, розповів його директор Тако Діббітс.

Нагадуємо, що польські дайвери знайшли уламки легендарного корабля Рейху.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *