На острові в Чорному морі знайшли давньогрецький храм

Храм знайшли на острові Святого Петра, який розташований приблизно за 900 метрів від найближчої точки на материковій частині Болгарії.

Про це оголосив Регіональний історичний музей в чорноморському місті Бургас.

Острів Святого Петра біля острова Святого Іоанна має максимальну висоту  9 метрів над рівнем моря. Його територія складає всього 15 гектарів. Він ніколи не досліджувався археологами до осені 2020 року.

“Передбачається, що острів Святого Петра колись був частиною острова Святого Іоанна, і що він розлучився із ним через підвищення рівня моря і подальших геологічних процесів за останні два тисячоліття. Острів Святого Петра не згадується в історичних джерелах до другої половини XIX століття”, — йдеться в повідомленні Музея Бургаса.

Перші в історії археологічні розкопки на острові Святого Петра були проведені від 28 вересня до 8 жовтня 2020 року. В ході розвідки на місцевості вчені виявили дві структури в східній частині досліджуваної території: два невисоких насипи землі, привезених з іншого місця, які були засипані невеликими камінням.

Усередині курганів археологи виявили фрагменти керамічного посуду, таких як амфори, чаші, товсті кухонні посудини і керамічний посуд, покриті червоним лаком і чорної глазур’ю. Також було знайдено бронзовий наконечник тригранної стріли.

Археологи дійшли висновку, що вони розкопали на острові Святого Петра храм приблизно 5 століття до нашої ери. Це був період давньогрецької колонізації болгарського узбережжя Чорного моря. Артефактів з інших періодів часу не виявлено.

Нагадуємо, що храм богів вікінгів знайшли у Норвегії. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *