Археологічна сенсація: храм богів вікінгів знайшли в Норвегії

Археологи з університетського музею Бергена виявили під час розкопок у Західній Норвегії руїни язичницького храму віку вікінгів віком 1,2 тис.років.

Про це повідомляє повідомляє Sciencealert.

“Це перший старий скандинавський храм, знайдений у країні”, – сказав археолог і вчений Сорен Дінгофф з університетського музею Бергена.

Фундамент будівлі, побудованої за кілька століть до приходу християнства в цей регіон, археологи виявили в селі Осе на місці, де зараз будується житловий комплекс. Храм, що датується 8 століттям, був дерев’яним. Незважаючи на те, що споруди вже давно немає, вченим вдалося з’ясувати якою вона була.

Археологи встановили, що храми були побудовані на прикладі ранньохристиянських базилік – з високою вежею. Мандрівники поділилися своїми знаннями про будівництво таких будівель з вікінгами.

“Все виглядає неймовірно”, – сказав Денгоф.

Вчені також стверджують, що скандинави почали будувати “будинки богів” у VI столітті. До цього релігійні обряди проводились просто неба. Основні зміни в суспільстві відбулися, коли вікінги почали взаємодіяти з Римською імперією та германськими племенами Північної Європи.

За словами Денгоффа, тоді скандинавські релігійні вірування стали більш ідеологічно керованими та організованими. Церемонії проходили всередині “дому Божого”. Там святкували такі важливі свята, як зимове та літнє сонцестояння. Одним із ключових моментів ритуалів було піднесення м’яса, напоїв та інколи дорогоцінних металів дерев’яним фігурам головних божеств, яким поклонялися вікінги.

Вчені вважають, що храм міг бути зруйнований у XI столітті, коли королі Норвегії насильно нав'язували християнську релігію та руйнували будівлі, пов'язані з язичництвом.

Нагадуємо, що археологи знайшли речі, що руйнують міфи про Київ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *