Знижений рівень тестостерону у чоловіків через гіпогонадизм збільшує ризик смерті від COVID-19

Дослідження показують, що чоловіки з гіпогонадизмом, що призводить до зниження рівня тестостерону, з більшою ймовірністю вмирають від коронавірусу.

Про це пише Science Times.

В ході дослідження вчені виявили, що у 45 пацієнтів з COVID-19, що надійшли до відділення інтенсивної терапії німецької лікарні, тестостерон відіграє вирішальну роль в їхньому виживанні проти смертельного вірусу.

Дослідники виявили, що у переважної більшості чоловіків був значно нижчий рівень тестостерону. Без достатнього запасу статевого гормону організм не зможе регулювати свою імунну відповідь, яка може призвести до смертельного “цитокінового шторму”. Тестостерон може утримувати імунну систему від виходу з-під контролю.

В ході дослідження вчені оцінили 45 COVID-19-позитивних пацієнтів. Тридцять п’ять пацієнтів були чоловіками, а десять – жінками. Сім пацієнтів потребували кисню, а 33 з них потребували на вентиляції легенів.

До того, як пацієнти отримували будь-які інвазивні процедури, їхній рівень гормонів оцінювався в перший день надходження до відділення інтенсивної терапії. Зразки від пацієнтів були перевірені на 12 гормонів, разом з тестостероном і дигідротестостероном.

Серед пацієнтів чоловічої статі COVID-19 у понад 68% зафіксували низький рівень тестостерону. У більшості ж пацієнтів жіночої статі був підвищений рівень тестостерону. З усіх учасників дослідження дев’ять чоловіків і три жінки померли.

Хоча низькі рівні тестостерону не можуть приборкати імунну відповідь у чоловіків, дослідження показало, що у жінок з COVID-19 більш високі рівні тестостерону були пов’язані з більшою запальною відповіддю.

Відомо, що статевий гормон допомагає контролювати імунну відповідь організму. Однак, коли у людини низький рівень тестостерону  може призвести до так званого цитокінового шторму, який відбувається, коли імунна система приходить “божеволіє”, намагаючись вбити патоген. В кінцевому підсумку цитокінова буря починає травмувати саме тіло і може призвести до смерті

Гіпогонадизм у чоловіків – це стан, за якого організм не виробляє достатньої кількості статевого гормону, тестостерону, яикй грає важливу роль в чоловічому зростанні і розвитку в період статевого дозрівання.

Деякі чоловіки народжуються з гіпогонадизмом, в той час як інші розвивають їх пізніше в життя, зазвичай від інфекції або травми. Деякі види стану можна лікувати за допомогою замісної терапії тестостероном.

Нагадаємо, у січні та лютому команда муніципальної лікарні Шанцю протестувала 38 пацієнтів-чоловіків, які лікувалися там у розпал пандемії COVID-19 в Китаї. Коронавірус виявили у спермі приблизно 16% цих пацієнтів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *