Зептосекунди: учені виміряли рекордно короткий проміжок часу

Учені виміряли найкоротший відрізок часу: це час, за який частинка світла перетинає молекулу водню – 247 зептосекунд. Одна зептосекунда дорівнює 10−21 с. або 0,000000000000000000001 с.

Про це пише Live Science.

Раніше дослідники вже застосовували зептосекунди. 2016 року учені використовували лазери для вимірювання відрізку часу тривалістю до 850 зептосекунд. Точність нового дослідження – величезний крок вперед.

1999 року Нобелівську премію отримала робота, в якій уперше вимірювалися фемтосекунди – 10−15 с. На розривання і утворення хімічних зв'язків йдуть фемтосекунди, але для проходження світла через одну молекулу водню – уже зептосекунди.

Щоб виміряти це дуже короткий проміжок часу фізики Рейнхард Дьорнер з Університету Гете в Німеччині і його колеги застосували випромінювач PETRA III, розташований у дослідницькому центрі DESY в Гамбурзі. Вони налаштували рентгенівський промінь так, щоб один фотон або частка світла вибили два електрони з молекули водню. Цю взаємодію виміряли за допомогою спеціального інструменту COLTRIMS, який по суті є дуже чутливим детектором часток, який може реєструвати надзвичайно швидкі атомні і молекулярні реакції.

Нагадаємо, інженери з Університетського коледжу Лондона встановили новий рекорд зі швидкості передавання даних – вони досягнули 178 терабіт на секунду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *