Випробування ядерної бомби під час Холодної війни змінили опадів за тисячі кілометрів від вибуху

Нові дослідження показують, що випробування ядерної бомби під час холодної війни могли привести до збільшення кількості опадів протягом принаймні двох років, що призвело до зміни характеру опадів у тисячах миль від місць вибуху.

Про це пише IFL Science.

Понад півстоліття тому гонка ядерних озброєнь посилилася, оскільки світові держави конкурували в розробці ядерної зброї після посилення напруженості, викликаної Другою світовою війною. Під час Холодної війни 1950-х і 1960-х років США і Радянський Союз провели ядерні випробування в різних віддалених місцях у всьому світі, від південної частини Тихого океану до пустелі на південному заході США.

У період від 1962 до 1964 року радіоактивне забруднення розповсюдилося по всій атмосфері, іонізуючи повітря і випускаючи електричні заряди, які змінювали характер опадів. Дослідники з Університету Редінга в Великобританії визначили, як електричні заряди із радіацією вплинули на дощові хмари в той час. 

Експерти виявили, що хмари були помітно густіші, і в дні дощу в середньому було на 24% більше опадів з більшою радіоактивністю. Електричні спостереження показують, що додаткова іонізація атмосфери, викликана радіоактивністю протягом часу, привела до “збільшення струму провідності глобальної ланцюга” і, фактично, “стратосферний радіоактивний матеріал був настільки широко поширений в північній півкулі”.

“Вивчаючи радіоактивність, отриману в результаті випробувань зброї часів Холодної війни, вчені в той час дізналися про характер циркуляції атмосфери. Тепер ми повторно використовували ці дані для вивчення впливу на кількість опадів”, – сказав професор Джайлс Харрісон.

Вважається, що електричний заряд може змінити те, як водяні краплі в хмарах стикаються і об'єднуються, що може впливати на їх розмір і впливати на кількість опадів. Дощ в хмарах залежить від безлічі факторів, у тому числі від швидкості конденсації і від того, наскільки швидко краплі води можуть набирати масу, роблячи їх досить важкими, щоб впасти на поверхню. Радіоактивність може впливати на заряд цих крапель, використовуючи електричну силу, щоб змінювати і впливати на хмари і їх відповідні опади.

Вчені дійшли висновку, що їх результати можуть бути корисні для геоінженерних досліджень, пов'язаних з хмарами, для визначення того, як електричний заряд може впливати на дощ, щоб потенційно зменшити посуху або запобігти повені.

Нагадаємо, людський вплив на довколишнє середовище призведе до критичних кліматичних змін набагато швидше, аніж вважалось раніше. Нове дослідження демонструє, що мільярд людей будуть змушені покинути своє місце проживання або ж потерпати від нестерпної спеки за кожне глобальне потепління на 1 градус. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *