Вегетаріанці частіше страждають від депресії, ніж м'ясоїди – дослідження

Люди, які уникають вживання м'яса, як правило, мають гірше психологічне здоров'я, ніж ті, хто мають у раціоні м'ясо, згідно з новим дослідженням, опублікованим в “Critical Reviews in Food Science and Nutrition”. Дослідження показало, що вегетаріанці і вегани більш схильні до ризику розвитку депресії, тривоги і самопошкодження.

Про це пише The Telegraph.

У дослідженнях взяли участь 149 559 м'ясоїдів і 8584 респондента, які відмовилися від м'яса, родом з Європи, Азії, Північної Америки та Океанії.  Експерти виявили, що ті, хто утримувався від вживання м'яса, мали більш високі показники або ризики виникнення депресії, тривоги і самоушкодження в порівнянні з тими, хто цього не робив. Менш зрозуміло, як споживання м'яса пов'язане зі стресом і якістю життя.

Два дослідження, які надали докази причинності, мали змішані результати. Хоч під час дослідження вегетаріанці перебували у ліпшому настрої, ніж м’ясоїдні та рибоїдні, але більш тривале дослідження вказувало на те, що вегетаріанська дієта може призводити до депресії і тривоги.

“Кореляція не має на увазі причинно-наслідковий зв'язок, і ми наводимо кілька пояснень наших результатів. Наприклад, люди, що борються з психічними захворюваннями, можуть змінити свою дієту як форму самолікування; легкі та суворі вегетаріанські дієти можуть призвести до дефіциту поживних речовин, що збільшує ризик психічних захворювань”, – пояснили експерти.

“Багато людей з розладами харчової поведінки використовують веганство і вегетаріанство як “прикриття”, щоб приховати свою хворобу; люди, які надзвичайно чутливі до тварин або зосереджені на них, можуть в результаті стати вегетаріанцями і впасти в депресію”, – додали дослідники.

Нагадаємо, американські та данські вчені провели дослідження, у якому виявили, що шкідлива їжа значно зменшує кількість сперматозоїдів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *