У більшості заражених коронавірусом вагітних жінок хвороба може протікати безсимптомно – дослідження

Близько 14% вагітних пацієнток, які спостерігаються у двох шпиталях Нью-Йорка, були безсимптомними носіями вірусу SARS-CoV-2, який спричиняє коронавірусну інфекцію.

Перший випадок інфікування вагітної жінки у штаті було зафіксовано близько місяця тому. Водночас науковці виявили двох інших жінок, які не мали симптомів хвороби, але після пологів всі симптоми проявились і тест на вірус дав позитивний результат. Тому лікарі почали робити тести всім вагітним жінкам, пише IFL science.

Від 22 березня до 4 квітня 215 жінок народили немовлят у Нью-йоркській Пресвітеріанській лікарні Аллена та Медичному центрі Колумбійського університету Ірвінга. Під час надходження до медзакладу кожна пацієнтка була просканована на симптоми COVID-19 і тільки 4 з них (менше 2% досліджуваних) показали пов’язані з коронавірусом симптоми та отримали позитивний результат тесту. Всі решта 211 пацієнток не мали ані високої температури, ані іншої ознаки хвороби. Втім тести, проведені 210 жінкам, показали, що 29 з них (близько 10%) мали коронавірус.

Таким чином, з 33 жінок з коронавірусом 29 не мали жодних симптомів (тобто 88% всіх заражених). З безсимптомних пацієнток в трьох почала підвищуватись температура до пологів і ще і двом призначили антибіотики від ендоміометритіу (захворювання слизової оболонки матки, що викликано інфекцією). Також одна пацієнтка мала всі симптоми коронавірусної симптоми, а ще одна спочатку мала негативний результат на COVID-19, але за три дні вже отримала протилежний результат.

Поки що не відомо, чи впливає якимось чином вагітність на збільшення або зменшення шансів підхопити COVID-19, але попередньо вважають, що шанси однакові з тими, хто не переживає вагітність. Зміни у тілі можуть підвищити ризик підхопити деякі інфекції, а також можуть погіршити перебіг хвороб від інших вірусів, пов’язаних з COVID-19. У Китаї результати дослідження, чи може матір передати вірус дитині, виявились суперечливими.

Втім, кажуть вчені, для більш глибокого дослідження та можливості попередити передачу вірусу від безсимптомних пацієнтів, необхідно тестувати всіх, але такої змоги наразі немає.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *