Треба придивитися до ніг: медики помітили дивну ознаку можливого інфікування коронавірусом

Медичні працівники помітили дивну нову ознаку того, що пацієнти можуть бути зараженими новим коронавірусом, навіть не маючи таких симптомів, як сухий кашель або лихоманка. ЗМІ та навіть деякі експерти в області охорони здоров'я прозвали це “COVID-пальці” – у такому разі пальці на ногах червоніють або синіють.

Про це пише Futurism.

Схоже, симптом проявляється переважно у молодих людей.

“Ми не знаємо напевно, чи має він відношення до COVID-19, але коли це так часто зустрічається просто зараз під час пандемії і ми бачимо це у пацієнтів з безсимптомним або легким перебігом хвороби, це видається надто великим збігом, аби не бути проявом вірусу у пацієнтів в підлітковому віці і яким близько 20” – сказала Емі Пеллер, голова дерматологічного відділу в Північно-Західному університеті.

На щастя, пальці швидко повертаються до нормального стану.

“Я думаю, що це набагато більш поширено, ніж ми навіть думаємо”, – додала Пеллер в заяві.

Вона зазначила, що іноді це супроводжується свербінням та болем. При цьому потенційний симптом проявляється у людей, які часто не мають інших ознак вірусної інфекції. Водночас він не є передвісником важкого перебігу хвороби – усі, в кого помітили “COVID-пальці” одужали.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *