Телескоп "Хаббл" зафіксував розпад комети ATLAS на десятки фрагментів

Космічний телескоп “Хаббл” НАСА та ЄКА зафіксував та зробив найбетальніші на сьогодні зображення знімки розпаду комети під назвою C / 2019 Y4 (ATLAS).

Про це йдеться на ScienceAlert.

Комету C / 2019 Y4 виявила​​ роботизована астрономічна оглядова система Asteroid Terrain-impact Last Alert System, на честь якої прозвали тіло, на Гаваях 2019 року.  До середини березня її світність наростала, однак раптово вона почала тьмяніти. За припущеннями вчених, крижане ядро комети почало дробитися і розпадатися на частини. 

20 квітня космічний телескоп “Хаббл” ідентифікував 30 уламків, які рухалися у хвості кометного пилу, але три дні потому на новому знімку помітили те, що фрагментів було вже 25.

“Їхній зовнішній вигляд суттєво змінюється протягом двох днів, настільки, що досить важко поєднати точки”, – сказав астроном Девід Джевітт з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.

“Я не знаю, чи відбувається це через те, що окремі частини спалахують і світяться, відбиваючи сонячне світло, діючи як мерехтливі вогні на різдвяній ялинці, чи тому, що різні фрагменти з’являються в різні дні”, – пояснив науковець.

За словами експертів, “події такого масштабу трапляються один або два рази на десятиліття”, адже більшість фрагментів комет зазвичай занадто тьмяні, щоб їх побачити. 

Нагадаємо, найвідоміший ураган у Сонячній системі – Велика червона пляма на Юпітері, яка існує вже майже століття. Проте такі масштабні бурі вкривають й інші планети, зокрема – Нептун. І завдяки світлинам телескопа Хаббл вченим вперше вдалося простежити зародження такого урагану на планеті, визначити частоту їхньої появи та тривалість. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *