Розрекламований препарат проти малярії з гідроксихлорохіном не лікує COVID-19 – вчені

Дослідники з Колумбійського університету порівняли понад 800 пацієнтів, які отримували лікування препаратами проти малярії з гідроксихлорохіном, із більш ніж 560 пацієнтами, які отримували підтримувальну терапію. Вчені не знайшли доказів користі від розрекламовоного препарату, яким лікували COVID-19.

Про цо пише Science Times.

Початкові дослідження показали, що малярійні і вовчакові препарати можуть мати противірусні і протизапальні властивості, які можуть допомогти пацієнтам з коронавірусів. Це викликало хвилю досліджень, схвалення з боку президента Трампа і дозвіл Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів у разі надзвичайної ситуації.

Проте, дослідники повідомили в Медичному журналі Нової Англії, що гідроксихлорохін не знижує ризик смерті або необхідності використання ШВЛ в порівнянні з тими, хто отримав плацебо.

Хоча дослідження було швидше наглядовим, ніж експериментальним, лікарі сказали в редакційній статті, що результати все ще дають пацієнтам та їхнім родинам корисну інформацію для лікування.

Згадані ліки можуть викликати багато побічних ефектів, зокрема, зміна серцебиття, яке може привести до раптової смерті. Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США попередило про ризики його використання після того, як американці почали часто купувати препарат.

Нагадаємо,американська біотехнологічна компанія Gilead Sciences повідомила, що попередні результати досліджень показали, що близько половини пацієнтів, які отримали 5-денне лікування ремдесівіром, мали позитивні результати, і більше половини з них були виписані з лікарні протягом двох тижнів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *