Новий тест на антиген може допомогти швидше виявляти хворих на COVID-19

Фахівці дослідили тест COVID-19 Ag Respi-Strip, який дозволяє ідентифікувати зараженої людини за 15 хвилин в точках, де не вистачає коштів або часу для проведення складного тестування.

Про це пише EurekAlert.

Одним з найбільш важливих інструментів, що перешкоджають поширенню нового коронавірусу, SARS-CoV-2, є швидке, надійне і відносно дешеве діагностичне тестування на місці надання медичної допомоги. Європейські вчені нещодавно оцінили передові можливості наявного в продажу 15-хвилинного одноразового антигенного тесту для виявлення інфекцій COVID-19.

Їхні результати, опубліковані в Frontiers in Medicine, припускають, що тест може бути корисний в рамках більш широкої стратегії сортування для уповільнення вірусу, який вразив понад семи мільйонів чоловік і привів до смерті близько 250 тис. людей станом на 4 травня.

“Виявлення вірусних інфекцій у пацієнтів, які відвідують центри первинної медичної допомоги, дозволило б медичним працівникам швидко визначати нові вогнища спалаху і визначати карантинні заходи для великих вірусних уражень і / або підозрюваних пацієнтів для обмеження поширення епідемії”, – пишуть автори.

У двохетапному дослідженні вивчалася чутливість і специфічність нового тесту на стадії його розробки в лабораторії, а потім на реальних біологічних зразках більш ніж 300 раніше заражених пацієнтів.

Загальна точність склала 82 відсотки в останньому параметрі, із загальною чутливістю (як часто тест правильно генерує позитивний результат) 57,6 відсотка і загальною специфічністю 99,5 відсотка.

Іншими словами, тест був здатний виявити інфекції COVID-19 приблизно у шести з 10 людей, і він був майже ідеальний для визначення відсутності інфекції. Тест був більш чутливим у пацієнтів з більш високими вірусними навантаженнями, позитивно ідентифікуючи інфекцію приблизно у семи з 10 чоловік.

Тест на антиген працює, шукаючи білки на поверхні вірусу. Coris BioConcept частково заснував тест на попередніх вірусологічних дослідженнях SARS-CoV-1, який викликав епідемію SARS у 2002-2003 роках. 

За оцінками авторів, 15-хвилинний тест на антиген, який може проводитися в установах, де проводиться лікування за кількома зручним для користувача протоколів, може скоротити кількість лабораторних тестів на понад 13 відсотків.

Вони також відзначають, що спеціальний матеріал, реагенти і навчений персонал, необхідні для проведення молекулярних тестів, обмежують кількість аналізів, які можна проводити швидко і в масштабі, особливо в бідніших країнах.

“Основна корисність тесту COVID-19 Ag Respi-Strip буде в країнах з низьким і середнім рівнем доходу, де молекулярні аналізи доступні в дуже невеликій кількості лабораторій, в основному тільки в столицях”, – стверджують автори.

Проте, вони попереджають, що COVID-19 Ag Respi-Strip не призначений для самостійного тестування, а використовується як частина ширшої стратегії тестування.

Нагадаємо, під час дослідження група з Дослідницького інституту здоров'я Лоусона першою в світі почала лікувати пацієнта з COVID-19 з використанням модифікованого діалізного пристрою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *