Мікробіологи дізналися, як нові американські ліки долають коронавірус

Китайські вчені дослідили, як препарат “Ремдесівір”, який затвердили у Штатах для лікування коронавірусу, впливає на інфекцію.

Їхнє дослідження опубліковане в журналі Science.

Коли коронавірус вражає епітеліальні клітини носоглотки він створює безліч своїх “клонів”, які накопичують в клітинах свою РНК. Під час цього процесу вірусна РНК кодує в клітці створення білкового комплексу з ключовим ферментом – РНК-реплікази (це фермент, який каталізує синтез макромолекули генетичної пам'яті РНК по матриці РНК. Саме на цей фермент мають впливати всі препарати, які зараз використовують для лікування коронавірусу).

Таким чином, “Ремдесівір” діє на цей життєво необхідний вірусу фермент як гайковий ключ, який кидають в механізм: він зупиняє розмноження патогена, та пригнічує реплікацію (процес самовідтворення нуклеїнових кислот, генів та хромосом) його генома.

Усе це китайські мікробіологи дізналися під час дослідження зразків за допомогою Кріоелектронного мікроскопа. Вони порівняли структуру РНК-реплікази в її звичайній формі з тією, яка вже заблокована “Ремдесівіром”.

“Наше відкриття забезпечує критичне розуміння механізму реплікації вірусної РНК і дає надійний шаблон для моделювання та модифікації існуючих нуклеотидних ліків, зокрема, високоефективного EIDD-2801, для боротьби з інфекцією”, – вважають автори.

Нагадаємо, 2 травня повідомлялося, що у США Управління продовольства і медикаментів (FDA) схвалило препарат “Ремдесівір” компанії Gilead Sciences для лікування пацієнтів.

Як відомо, противірусний препарат “Ремдесівір” тестують вже кілька років, його розробили 2015 року проти лихоманки Ебола, а схожу схему лікування зараз застосовують щодо хворих на COVID-19 пацієнтів. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *