Людство торкнеться астероїда: онлайн-трансляція

Американський космічний апарат під назвою Osiris-REx, який знаходиться два роки на орбіті астероїда Бенну за 333 млн км від Землі, в ніч проти середи знизився до його поверхні для забору ґрунту.

Про це інформує NASA.

Сідати на поверхню астероїда зонд не буде. Після зниження апарату над Бенну з висоти 750 м він повинен буде торкнутися поверхні для захоплення породи за допомогою руки-маніпулятора довжиною 3,35 м з блоком збору зразків. Апарат випустить струмінь азоту під тиском і спеціальною помпою збере пил.

Вся операція повинна зайняти 10 секунд. При цьому забирати ґрунт зонд буде в автономному режимі, адже через затримку в проходженні сигналу зв'язку з Землі немає можливості вести операцію вручну. Також про успіх космічної операції стане відомо тільки через добу.

Космічний апарат повинен зібрати близько 60 грамів ґрунту. Він потрапить на Землю 24 вересня 2023 року. На думку вчених, його вивчення дозволить дізнатися ранню історію формування Сонячної системи. На астероїді може перебувати речовина, що залишилося ще з часів її зародження.

Зауважимо, що астероїд був названий на честь птаха Бенну, символу воскресіння Осіріса.

Читайте також:

До Землі летить астероїд, розмір якого більше піраміди Хеопса: в NASA оцінили ризики.
Напередодні президентських виборів в США до Землі наблизиться астероїд.
Повз Землю пролетів астероїд на рекордно близькій відстані, але цього ніхто не помітив.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *