Канадські вчені першими в світі почали лікувати COVID-19 за допомогою спеціалізованого діалізу

Під час дослідження група з Дослідницького інституту здоров'я Лоусона першою в світі почала лікувати пацієнта з COVID-19 з використанням модифікованого діалізного пристрою, пише EurekAlert.

Він дбайливо видаляє кров пацієнта, модифікує лейкоцити і повертає їх для боротьби з гіперзапаленням. Він проходить тестування у пацієнтів в критичному стані в Лондонському центрі медичних наук (LHSC).

Наявні дані свідчать про те, що COVID-19 викликає підвищену імунну відповідь, звану «цитокіновою бурею», у найбільш важкохворих пацієнтів. Варіанти лікування цього гіперзапального стану в даний час обмежені, і існує стурбованість з приводу нестачі ліків у всьому світі.

“Працюючи в відділенні інтенсивної терапії (ICU), я знав, що для боротьби з COVID-19 необхідно більше варіантів лікування. Це призвело до ідеї лікування крові пацієнта поза тілом. Ми могли б перепрограмувати лейкоцити, пов'язані із запаленням, щоб змінити імунну відповідь”, – говорить доктор Кріс Макінтайр, провідний дослідник, Lawson Scientist і LHSC Nephrologist.

У дослідженні використовується модифікована версія стандартних діалізаторів, звана екстракорпоральним пристроєм, що модифікує лейкоцити. Він м'яко видаляє кров в набагато більш повільному контурі, ніж стандартний діаліз. 

За допомогою процесу, що використовує певні рівні біохімічних компонентів, він націлюється і трансформує лейкоцити, пов'язані із запаленням, перш ніж випустити їх назад в кровообіг. Експерти сподіваються, що ці “перепрограмовані” клітини тепер будуть боротися з гіперзапаленням, а не сприяти його поширенню в уражених органах, таких як легені.

Клінічне дослідження буде включати до 40 тяжкохворих пацієнтів з COVID-19 в лікарні Вікторії і Університетській лікарні LHSC. Учасники дослідження будуть рандомізовані для отримання стандартного підтримувального догляду, або стандартного підтримувального догляду в поєднанні з цим новим лікуванням. Дослідницька група буде порівнювати результати пацієнтів, щоб визначити, чи є лікування ефективним.

“Кінцева мета – підвищити виживання пацієнтів і зменшити їхню залежність від кисню і вентиляції”, – пояснює доктор Макінтайр.

“Якщо це ефективно, можливо, що це лікування можна поєднувати з іншими методами лікування. Наприклад, воно може використовуватися для модулювання запальних наслідків, в той час як противірусний лікарський засіб використовується для зниження вірусного навантаження”, – додав він.

Дослідження проводять швидко: на шлях він початку до лікування першого пацієнта знадобилося 40 днів. У дослідженні використовуються отримані дані з іншого місцевого дослідження, проведеного доктором Дугласом Фрейзером, який аналізує зразки крові пацієнтів з COVID-19 в LHSC, щоб краще дослідити шторм цитокінів.

“Ми визначаємо, які цитокіни або біомаркери важливі для гіперзапальної відповіді, що спостерігається у пацієнтів з COVID-19. Отримуючи більше інформації, ми можемо вивчити кров пацієнта, щоб визначити, чи має значення це екстракорпоральне лікування”, – каже доктор Фрейзер, вчений з Lawson і педіатричний лікар-реаніматолог в LHSC. 

У разі успіху лікування також може бути використане у інших станах, таких як сепсис.

Нагадаємо, у США розробники створили ристрій розміром з поштову марку, який прикріплюється біля горла, що може виявити симптоми COVID-19 на ранній стадії. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *