Ілон Маск розкрив подробиці планів колонізувати Марс

Винахідник та генеральний директор SpaceX Ілон Маск розкрив план зі створення на Марсі міста, яке буде повністю самодостатнім, а його виживання не буде залежати від зв'язку з Землею.

Про це він сказав під виступу на щорічній конференції Mars Society, пише Independent.

За словами Маска, проєкти з розвитку марсіанського поселення вже ведуться, але вони мають бути завершені до того, як на Землі станеться катастрофа. “Цивілізація не має вигляд надсильної, вона трохи хиткою”, – додав бізнесмен. Тому, за його словами, досягнення самодостатності було б вищим критерієм успіху будь-якої колонізації Марса. Він зазначив, що йдеться не просто про базу з кількома людьми, а ціле місто.

Маск наголосив, що поселення на Марсі не може називатися безпечним, якщо вимре в разі втрати зв'язку з Землею. На думку дослідника, таке може статися з низки причин: зіткнення комети з Землею, виверження супервулкану або навіть “ядерний Армагедон”. 

Бізнесмен заснував компанію SpaceX з місією “перетворити людство в багатопланетний вид” і неодноразово говорив про плани щодо Марсу. З цією метою розробляється космічний корабель Starship, який вже провів кілька льотних і посадочних випробувань. Маск казав, що Starship може уперше вирушити на Марс вже 2024 року.

Упродовж багатьох років секрети криваво-червоної планети, названої на честь римського бога війни Марса, не давали спокою людству. Чи могло на ній утворитися життя? Чи придатна вона для колонізації? Марс поставав “героєм” у багатьох літературних творах. Викликала жвавий інтерес він й у наукових колах. Як досліджували четверту планету від Сонця – читайте у спецпроєкті ТСН.ua.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *