Європейські медики виявили новий симптом коронавірусу

Медики Італії, Іспанії та Франції заявляють про новий симптом коронавірусної інфекції, який проявляється у кожного п'ятого їхнього пацієнта у вигляді дерматологічної проблеми – як правило, це висип в області ніг, особливо на ступнях і пальцях.

Про це повідомляє видання Metro.

Найчастіше такий симптом спостерігається у дітей і підлітків. Вперше це було зафіксовано в Італії. Ще 8 березня в лікарню потрапив 13-літний хлопчик, у нього на стопах була червона висипка, яка покрилася кіркою. Медики припустили, що підлітка вкусив павук, але вже через кілька днів у хлопчика з'явився жар, м'язові болі, головний біль і сильний свербіж і печіння в області стопи. Через деякий час підлітку підтвердили діагноз COVID-19.

Цим випадком зацікавилися інші європейські лікарі і виявили у багатьох своїх пацієнтів такий самий висип. Як правило, він пурпурного кольору (схожий на висип при вітрянці), з'являється навколо пальців ніг, з часом покривається скоринкою і заживає, не залишаючи слідів.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *