Французькі дослідники вважають, що нікотин зменшує ризик зараження новим коронавірусом

Згідно з новим великим дослідженням, проведеним в паризькій лікарні, тютюн може допомагати курцям уникати інфікування COVID-19.

Про це пише The Guardian.

“Наше перехресне дослідження переконливо показує, що у тих, хто курить щодня, ймовірність розвитку симптоматичної або важкої інфекції, спричиненої Sars-CoV-2, значно нижча, ніж у населення в цілому”, – йдеться в дослідженні.

Дослідники також зазначають очевидне: куріння призводить до летальних наслідків і його негативні наслідки можуть бути небезпечнішими за COVID-19.

Але знахідка подарувала їм ідею, яка вони планують перевірити найближчим часом: надати пацієнтам і медикам нікотинові пластирі і дослідити рівень інфікування серед них.

Дослідники вже з’ясували, що з 350 госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 в паризькій лікарні із середнім віком 65 років лише 4,4% були курцями. У 130 пацієнтів, яким дозволили лікуватися вдома з менш серйозними симптомами, середній вік становив 44 роки, і тільки 5,3 відсотка курили.

Порівнюючи ці цифри з кількістю людей, які курять загалом (близько 40% людей у ​​віці від 44 до 53 років і 9-11% людей у ​​віці 65-75 років), вони виявили, що набагато менше курців, схоже, заразилися. Принаймні, в результаті зараження у них не виникали серйозні симптоми, які б призвели до госпіталізації.

Жан-П’єр Чаньє, відомий французький нейробіолог, сказав The Guardian, що нікотин може перешкоджати проникненню коронавірусу в клітини організму, зупиняючи процес зараження.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров’я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з’явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м’ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *