Аналіз крові може стати новим інструментом для контролю поширення малярії і Covid-19

Вчені виявили, що аналіз крові може бути новим методом для виявлення і надання важливої інформації про імунітет людей до інфекційних захворювань, зокрема, малярії і COVID-19.

Про це пише Science Daily.

Діагностичний тест аналізує зразок крові, щоб виявити імунні маркери, які вказують, чи була людина заражена інфекцією і коли. Він був розроблений для відстеження малярійних інфекцій в громадах, щоб допомогти в ліквідації смертельної “рецидивної” малярії, але в даний час адаптується для відстеження імунітету до COVID-19 більш детально, ніж в наявних тестах.

Вплив вірусів, паразитів або бактерій запускає імунні реакції, які призводять до антитіл, що циркулюють в крові. Ці антитіла можуть зберігатися роками, але з часом кількість різних типів антитіл змінюється.

Новий діагностичний метод дозволяє дослідникам детально вивчити кількість різних антитіл в крові, щоб точно визначити, чи піддавалася людина будь-якій конкретній інфекції, і, що важливо, коли це сталося.

“Багато тестів на імунітет дають просту відповідь “так чи ні” на питання, чи є у пацієнта антитіла до інфекційного агента. Наш тест, який спочатку був розроблений для виявлення малярійних інфекцій, може визначити, як давно людина піддавався зараженню”, – сказав професор Іво Мюллер.

“Ця інформація надзвичайно важлива для відстеження поширення інфекції серед населення. Особливо в країнах з низьким рівнем доходу не представляється можливим контролювати фактичне поширення інфекції, але дуже корисно ретроспективно подивитися, чи була інфекція поширення – і для моніторингу ефективності програм інфекційного контролю і реагування на відродження хвороби”, – сказав він.

Команда провела це дослідження, щоб зрозуміти поширення рецидивної малярії «vivax». Паразит, що викликає цю форму малярії – найпоширеніший в світі малярійний паразит – може переноситися людьми непомітно, а потім прокидатися до того, щоб продовжувати поширювати хвороби, створюючи значні проблеми для боротьби з малярією.

Професор Мюллер сказав, що його команда в Мельбурні і Франції в даний час застосовує системи, які вони створили для боротьби з малярією, для виявлення імунітету до коронавірусу, який викликає COVID-19.

“Ми вже почали вивчати кров людей, інфікованих COVID-19, для документування типів антитіл, які вони переносять. Протягом наступних шести місяців ми сподіваємося виявити, як ці антитіла змінюються з часом”, – розповів він.

Дослідження підтвердили, що тест міг виявити людей, які були заражені малярією протягом попередніх дев'яти місяців – і, отже, могли бути схильними до ризику рецидиву малярії”.

“Ця інформація дозволить краще контролювати і направляти ресурси в райони, де залишається малярія, і цілеспрямовано лікувати інфікованих людей. Це може стати величезним поліпшенням в плані контролю над малярією vivax і її ліквідації”, – зазначили експерти.

Нагадаємо, фахівці дослідили тест COVID-19 Ag Respi-Strip, який дозволяє ідентифікувати заражену людини за 15 хвилин в точках, де не вистачає коштів або часу для проведення складного тестування. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *