Американські вчені виявили у бактерій здатність до запам'ятовування

Дослідники з Каліфорнійського університету виявили у низькорівневих одноклітинних організмів механізм запам’ятовування, пише Science Alert.

Відомо, що бактерії використовують іонні канали, щоб спілкуватися один з одним. Нові ж дослідження показали, що бактерії можуть також мати можливість зберігати інформацію про своїх минулі стани.

Вченим вдалося закодувати складні патерни пам'яті в бактеріальних біоплівках, викликавши світлом зміни потенціалу клітинної мембрани бактерій Bacillus subtilis. Оптичні відбитки зберігалися впродовж декількох За словами дослідників, здатність кодувати пам'ять в бактеріальних спільнотах може дозволити в майбутньому проводити біологічні обчислення, фіксуючи складні просторові патерни пам'яті у біоплівках.

“Експоновані світлом клітини переходять від гіперполяризованного стану до деполяризованного в порівнянні з іншою частиною біоплівки. Це призводить до вражаючих візуальних зразыв з плином часу”, – пишуть дослідники. 

Дослідники зазначили, що були здивовані, виявивши, що механізм, за допомогою якого формується пам'ять, подібний між бактеріями і нейронами, адже еволюційно це дуже віддалені системи.

“Наша робота вперше показує, що прості бактерії можуть кодувати пам'ять на рівні їх клітинного мембранного потенціалу, що аналогічно процесу пам'яті нейронів в мозку”, – сказав молекулярний біолог Гюрол Сюель.

Нагадаємо, американська лабораторія Рокі Маунтін Національного інституту алергії та інфекційних захворювань оприлюднила зображення коронавірусу з електронного мікроскопу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *