"Як я розвалив таємну допінг-імперію Путіна": інформатор WADA написав книгу

Колишній глава Московської антидопінгової лабораторії і інформатор Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) Григорій Родченков написав свою книгу.

Книга під назвою “Справа Родченкова” (англ. The Rodchenkov Affair) має підзаголовок “Як я розвалив таємну допінг-імперію Путіна”, вона надійде в продаж 30 липня.

Книга обсягом 320 сторінок розповість всю історію, яка продовжує шокувати світ. 

“Починаючи з дитинства автора за Залізною завісою, його першої зустрічі з допінгом як студента МГУ і закінчуючи подорожжю через прогнилу систему, наповнену хибними людьми, обманом і неоднозначними моральними рішеннями”, – йдеться в описі книги.Нагадаємо, завдяки свідченням Родченкова у 2016 році Росія отримала покарання через постійне покривання допінг-системи у спорті. Він розповів, як допінг-проби російських спортсменів замінювали на “чисті” завдяки допомозі уряду.

9 грудня 2019 року виконком WADA затвердив рекомендації комітету з відповідності і дискваліфікував Росію від великих спортивних змагань на 4 роки.

Серед них – Олімпійські ігри-2020 (Токіо), Олімпійські ігри-2022 (Пекін), Чемпіонат світу-2022 (Катар), Універсіада-2021, Універсіада-2023.

“бан” не поширюється на Євро-2020. Оскільки УЄФА не перебуває в списку організацій, які підписали антидопінговий кодекс WADA.
Участь у змаганнях можуть взяти “чисті” спортсмени під нейтральним прапором.

Причиною дискваліфікації Росії стало те, що в переданих даних Московської лабораторії WADA виявила маніпуляції з допінг-пробами російських спортсменів. Частина з них була видалена.

Повторна перевірка підозрілих проб і доступ до бази даних Московської антидопінгової лабораторії були обов’язковими умовами відновлення РУСАДА.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *