Зеленський знайшов для Саакашвілі нову посаду в Україні – журналіст

Президент України Володимир Зеленський вже 6 травня може призначити колишнього очільника Грузії Міхеіла Саакашвілі секретарем Національної ради реформ.

Про це 6 травня повідомив в Facebook головний редактор видання “Цензор.НЕТ” Юрій Бутусов.

Журналіст зазначив, що Зеленський дає Саакашвілі “державний статус, майданчик для озвучування ініціатив або критики.

“6 травня очікується указ президента про призначення Михайла Саакашвілі секретарем Національної ради реформ, головою якого є президент України Володимир Зеленський. При цьому президент розширить повноваження Саакашвілі – він отримає право брати участь в засіданнях Кабінету Міністрів. Також буде уточнена періодичність зборів Нацради – не рідше одного разу на місяць “, – написав він.

За його даними, Саакашвілі не планує на початку “будь-яких різких політичних рухів, конфліктів”.

Нагадаємо, 22 квітня у “Слузі народу” повідомили, що лідера українського “Руху нових сил” та колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі можуть призначити віцепрем’єром із питань реформ. Сам Саакашвілі підтвердив, що отримав пропозицію від президента України Володимира Зеленського увійти до складу Кабміну. Політик зауважив, що пов’язує з командою Зеленського великі надії для України і готовий працювати у непростий час, коли на країну чекає дуже складний період. Водночас, на думку експертів, можливий прихід до влади Саакашвілі принесе чимало конфліктів до команди президента, а також це може стати його першою сходинкою на шляху до прем’єрства.

За кілька днів, 24 квітня, Саакашвілі провів зустріч із фракцією “Слуга народу”, аби переконати депутатів підтримати його кандидатуру. Він зазначив, що президент доручив йому вести перемовини із Міжнародним валютним фондом. Також Саакашвілі планує займатися дерегуляцією бізнесу. Однак після зустрічі голоси у пропрезидентській фракції розділилися приблизно порівну. Сам же Саакашвілі впевнений у підтримці як Зеленського, так і фракції “Слуги народу”, та готовий до голосування.

Водночас у Грузії можливе призначення Саакашвілі сприйняли вкрай негативно. Прем’єр-міністр країни Георгій Гахарія заявив, що там можуть навіть відкликати свого посла з України, якщо таке призначення відбудеться. Він зазначив, що з боку стратегічного партнера Грузії “категорично неприйнятно” призначати на високу посаду особу, яка засуджена в Грузії за досить тяжкий злочин і перебуває в розшуку. У відповідь на це голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія порадив грузинам “не тиснути на Україну” і зазначив, що вважає такі заяви “політичним шантажем”. Пізніше з'явилася інформація, що посаду віцепрем'єра Саакашвілі все ж не отримає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *