Зеленський розповів про переговори щодо обміну утримуваними особами, які перебувають у Росії та Криму

Україна продовжує переговори щодо повернення ув'язнених українців, які перебувають в анексованому Росією Криму та самій РФ.

Про це в ефірі “Свободи слова Савіка Шустера” сказав президент України Володимир Зеленський.

“Якщо завтра нам запропонують обмін одного на одного, ми теж будемо радіти. І будемо обмінювати. Наступний крок – ми хочемо обміняти тих людей, які перебувають чи в Криму, чи на території Російської Федерації. Це трішки складніше, тому що паралельно – коронавірус. У всьому світі коронавірус”, – сказав глава держави.

Він нагадав про три попередні обміни – 35 моряків та політичних в'язнів, 76 полонених перед новим роком та останній обмін із повернення 20 осіб, які через поширення нового коронавірусу COVID-19 два тижні проведуть в обсервації.

“Далі (після передноворічного обміну) складна пішла ситуація. Ми боролися за те, щоби продовжити обміни і домовилися про ці два треки обмінів – окремо з Росією, окремо з тимчасово окупованими територіями. Через коронавірус нам була пропозиція: “Давайте почекаємо! Коронавірус мине і потім повернемося до обміну”. Моя впевненість у тому, що ми не можемо так freeze (заморозити), такий глибокий зробити freeze цих відношень, які у нас почалися у сфері обміну. Ми повинні щодня працювати. Тому – це крок. 20 людей готові, вони підтвердили, ми їх верифікували – давайте міняти. Ми їх забрали”, – сказав Зеленський.

Президент нагадав, що українська сторона в Тристоронній контактній групі запропонувала, а інші учасники підтримали, щоб переговори відбувалися у відеоформаті, аби можна було продовжувати перемовини за потреби, а не за графіком.

“Зараз на початку кожного тижня у нас відбувається “відео-Мінськ”. Ми хочемо крокувати вперед. Тому що тільки це зараз наближає нас до вирішення глобально цього питання (закінчення війни. – ред.)”, – наголосив президент.

Нагадаємо, за чотири з половиною місяці після обміну у грудні більшість звільнених із тюрем самопроголошених республік роз'їхалася по регіонах та знайшла роботу. Але залишилося з десяток людей, які досі перебувають у гуртожитку в Києві. Хтось все ще чекає на документи, а комусь не виплатили гроші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *