Загрози від Росії та коронавірусу: про що під час зустрічі в Києві говоритимуть Зеленський і Дуда

У понеділок та вівторок, 12-13 жовтня, з офіційним візитом в Україні перебуватиме президент Польщі Анджей Дуда. Під час переговорів із президентом України Володимиром Зеленським вони обговорять “широкий комплекс питань від політико-безпекових до гуманітарних”.

Про це ТСН.ua розповів зуступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

“Між Україною і Польщею активно розвивається діалог, маємо безліч спільних позицій та інтересів. Передусім, важливо посилювати нашу взаємодію в регіоні Центральної Європи, невід’ємною частиною якої є Україна. Нинішні загрози, які створює російська агресія, а також пандемія COVID-19, особливо вимагають координації наших дій і спільних зусиль. Підтримка з боку Польщі, як нашого сусіда і однієї з держав ЄС і НАТО, є для нас надзвичайно важливою. Сьогодні найбільш пріоритетні в нашій співпраці – це безпека, економіка і міжлюдські контакти. Саме цим питанням в різних аспектах і будуть присвячені переговори глав держав”, – сказав Боднар.

Одне з болючих питань у питанні відносин двох країн – ексгумаційні роботи. Є інформація, що все зупинилося на видачі кількох дозволів на пошукові роботи у Львові. 

 “Я б не називав це питання спірним. Воно лежить не в політичній, а виключно технічній площині. Достатньо експертного рівня, щоб всі ці питання вирішувати в дусі порозуміння і взаємоповаги. Польська сторона уже тривалий час знає суть питання і ключ до його вирішення. Ми – відкриті і готові до співпраці з належного увічнення пам’яті жертв воєн і політичних репресій. Президент України Володимир Зеленський одним із перших своїх кроків скасував заборону на видачу польській стороні дозволів на проведення пошукових робіт. І ми такі дозволи надали, сподіваючись, що польські друзі теж виконають певні технічні речі, зокрема, відновлять сплюндровану легальну українську могилу на горі Монастир. Тому в цій сфері важливо дотримуватися певних принципів і домовленостей. Одним з таких принципів є те, що кожен має право бути гідно похованим і вшанованим, незалежно від будь-яких обставин чи упереджень”, – зазначив заступник міністра.

Зазначимо, що напередодні візиту президента Польщі Анджея Дуди до України польська сторона відновила український пам’ятник воякам УПА на горі Монастир біля с. Верхрата. Проте меморіальна плита пройшла цензуру – звідти зникла фраза про “поляглих за Вільну Україну” і список з іменами вояків УПА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *