"Візит до нашого сусіда України особливо важливий": президент Польщі Дуда прилетів до Києва

У неділю, 11 жовтня, президент Польщі Анджей Дуда розпочав триденний візит до України. Він уже відвідав військовий цвинтар у Биківні на околиці Києва.

“Сьогоднішній візит до нашого сусіда України особливо важливий. В період пандемії багато господарських секторів залежать від налагодження ще кращої міжнародної співпраці і прийняття конкретних рішень. Зв'язки між Польщею та Україною дуже міцні і разом працюємо заради ще більшого їхнього посилення”, – написав Дуда в Twitter.

На сторінці президента Польщі розміщені фото його перебування на цвинтарі в Биківні.

“Правда і пам'ять мусять тривати. Сьогодні на Польському воєнному цвинтарі в Биківні вшановую пам'ять замордованих 80 років тому НКВС 3435 польських в’язнів з українського Катинського списку, які загинули за вільну та суверенну Польщу”, – зазначив Дуда.

Зазначимо, що масові захоронення розстріляних та закатованих НКВС відбувалися в Биківнянському лісі в 1930-1940-х роках. Там розташоване найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій і місце розстрілу польських офіцерів із так званого “списку катинського” — так звані “Биківнянські могили”. Розстріли в Биківні за масштабами порівнюють із трагедіями в Бабиному Яру, Аушвіці, Бухенвальді, Дахау, Катині.

У понеділок, 12 жовтня, президент Польщі Анджей Дуда зустрінеться в Києві з президентом України Володимиром Зеленським. Також запланована поїздка Дуди до Одеси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *