У Зеленського спробували пояснити, навіщо проводити опитування про кару для корупціонерів

В Офісі президента заявили, що опитування серед українців на тему корупцію мусить допомогти жорсткіше з нею боротися. Хоча й не матиме юридичних наслідків.

Про це йдеться у повідомленні на сайті голови держави 14 жовтня.

Там зазначили, що рівно шість років тому в Україні ухвалили закон “Про Національне антикорупційне бюро України”, але відтоді у боротьбі з корупцією було небагато успіхів. “Доводиться констатувати, що ми все ще перебуваємо на самому початку важкої боротьби з корупційними кланами”, — кажуть в ОП.

“На жаль, розбудова антикорупційної інфраструктури роками затягувалася. Злочинці отримували політичне прикриття. А можливості корупціонерів ставити під сумнів діяльність антикорупційних органів прописувалися просто в законах”, — заявили у президента і цим пояснили, що свого часу Конституційний суд скасував статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення.

Водночас там зазначили, що після зміни влади 2019 року НАБУ дали можливість самостійно співпрацювати з міжнародними партнерами у розслідуванні корупційних злочинів, а також оперативну незалежність – так зване право на прослуховування. Однак і після цього корупціонерів не ув'язнили, кажуть в ОП.

У Зеленського вважають, що змінити ситуацію може воля народу, висловлена в опитуванні. Там нарікають, що кожного разу, коли президент пропонує зробити більш жорсткою реакцію держави на корупцію, він отримує “численні варіанти спекулятивного “ні”. В Офісі президента вважають, що з результатами опитування політичне середовище не зможе сперечатися.

Водночас там зазначають, що опитування не матиме прямих юридичних наслідків, але “дасть можливість кожному громадянину висловитися так, щоб політики це справді почули”. 

Нагадаємо, Зеленський закликав українців прийти на дільниці 25 жовтня не лише для того, щоб проголосувати за кандидатів на місцевих виборах, а й відповісти на 5 актуальних запитань, які зараз обговорюються у суспільстві.

Зеленський назвав перше з п'яти запитань: “Чи потрібно запровадити довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих масштабах?”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *