У Верховній Раді готують законопроєкт про місцеві референдуми – Стефанчук

В парламенті робоча група з напрацювання цілої низки законодавства, яке стосується питань народовладдя, готує законопроєкт про місцеві референдуми. Він має бути напрацьований з вже найближчим часом.

Про це у середу, 21 жовтня, заявив перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук під час онлайн-пресконференції, передає “УНІАН”.

Так, за його словами, “це питання стане як ніколи актуальним” після місцевих виборів 25 жовтня: “Ми повинні забезпечити не тільки контроль за центральною владою в Києві, але й контроль народу за владою, яку народ обере 25 жовтня на місцях”.

Основні підходи та основні напрямки до цього законопроєкту вже проговорено, зазначив Стефанчук.

“Я сподіваюся, що вже десь ближчим часом ми будемо мати перший драфт цього документу для того, щоб почати його обговорювати в робочій групі”, – сказав він.

Перший віцеспікер наголосив, що не тільки “рефередумами одними живе народ України”. Він повідомив, що робоча група готує й інші законопроєкти, зокрема про унормування процедури електронних петицій, щоб надати їм відповідного правового режиму на території України.

Стефанчук також розповів, що в робочій групі у ВР “жваву дискусію” викликає питання можливості внесення змін до Конституції щодо надання народу права на законодавчу ініціативу.

“Я знаю, що не всі підтримують цю ідею – у нас навіть в робочій групі йде жвава дискусія. Але якщо все таки ця зміна до Конституції буде підтримана, то тоді йтиметься про необхідність розробки ще одного законопроєкту про законодавчу ініціативу народу України”, – підсумував Руслан Стефанчук.

Нагадаємо, що за останні місяць в Україні зросла кількість тих, хто очікує значних фальсифікацій на місцевих виборах 25 жовтня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *