У "Слузі народу" назвали можливу дату наступного засідання Ради

У “Слузі народу” готуються до позачергового засідання Верховної Ради України у середу-четвер – 29-30 квітня.

Про це у коментарі “Інтерфаксу” розповіла заступниця голови фракції Євгенія Кравчук.

“Ми готуємося до проведення позачергового засідання у четвер”, – сказала вона.

Кравчук також підкреслила, що на цьому засідання законопроєкт про неповернення банків колишнім власникам не буде розглядатися. Однак депутати матимуть змогу проголосувати за спеціальну процедуру, яка  “дасть змогу потім його розглянути через декілька днів, напевно, вже на початку травня, по суті”.

Водночас депутат від “Слуги народу” Олександр Качура написав у своєму Telegram, що засідання планується на середу.

Голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія повідомив, що у порядку денному на майбутнє засідання немає питання щодо призначення колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі в уряд.

“На цей четвер ми ще не визначилися з порядком. У нас буде порядок денний, ініційований парламентом (ми зараз його формуємо), там немає цього питання. Але я не виключаю, що за ініціативою Офісу президента можуть бути додано кадрові питання”, – пояснив він.

Нагадаємо, 22 квітня у “Слузі народу” повідомили, що лідера українського “Руху нових сил” та колишнього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі можуть призначити віцепрем’єром із питань реформ. Сам Саакашвілі підтвердив, що отримав пропозицію від президента України Володимира Зеленського увійти до складу Кабміну. Політик зауважив, що пов’язує з командою Зеленського великі надії для України і готовий працювати у непростий час, коли на країну чекає дуже складний період. Водночас, на думку експертів, можливий прихід до влади Саакашвілі принесе чимало конфліктів до команди президента, а також це може стати його першою сходинкою на шляху до прем’єрства.

За кілька днів, 24 квітня, Саакашвілі провів зустріч із фракцією “Слуга народу”, аби переконати депутатів підтримати його кандидатуру. Він зазначив, що президент доручив йому вести перемовини із Міжнародним валютним фондом. Також Саакашвілі планує займатися дерегуляцією бізнесу. Однак після зустрічі голоси у пропрезидентській фракції розділилися приблизно порівну. Сам же Саакашвілі впевнений у підтримці як Зеленського, так і фракції “Слуги народу”, та готовий до голосування.

Водночас у Грузії можливе призначення Саакашвілі сприйняли вкрай негативно. Прем’єр-міністр країни Георгій Гахарія заявив, що там можуть навіть відкликати свого посла з України, якщо таке призначення відбудеться. Він зазначив, що з боку стратегічного партнера Грузії “категорично неприйнятно” призначати на високу посаду особу, яка засуджена в Грузії за досить тяжкий злочин і перебуває в розшуку. У відповідь на це голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія порадив грузинам “не тиснути на Україну” і зазначив, що вважає такі заяви “політичним шантажем”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *