"Це історичний момент": Зеленський підписав закон про запуск ринку землі

У вівторок, 28 квітня, президент України Володимир Зеленський підписав закон про запуск ринку землі. Документ набере чинності від 1 липня 2021 року.

Про це повідомила пресслужба ОП.

“Це історичний момент для всіх українців і для мене особисто. Україна чекала на цей закон від часу здобуття незалежності. Це була нелегка боротьба. Але ми знали, що робимо це для українців”, – прокоментував Володимир Зеленський.

Законом, який запрацює від 1 липня 2021 року, передбачено: 

перші три роки купувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення до 100 гектарів зможуть лише громадяни України.
від 1 січня 2024 року таку можливість отримають юридичні особи, власниками яких є українці.
заборонено продаж державних та комунальних земель.
іноземці наразі не мають права купувати землю. Це питання буде вирішуватися на референдумі.

Як наголосили в Офісі президента, підписаний закон сприятиме розширенню інвестиційних можливостей в аграрному секторі країни, а також забезпечить конституційні права українців на вільне розпоряджання своєю власністю.

До слова, ухвалення цього закону було однією з двох основних умов МВФ для надання Україні нового кредитного траншу.

Нагадаємо, Верховна Рада на позачерговому засіданні, яке затягнулося аж до ночі проти 31 березня ухвалила у другому читанні та в цілому депутатський законопроєкт 2178-10, який запроваджуватиме ринок землі в Україні. Законопроєкт після розгляду всіх правок підтримали 259 нардепів. 

Передбачається, що ринок землі запрацює від 1 липня 2020 року. Саме тоді буде скасований мораторій на відчуження земель сільськогосподарського призначення.

Законопроєкт також чітко внормовує перелік тих, хто може набувати права власності на землю – громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України та іноземні громадяни і особи без громадянства у разі набуття в порядку спадкування та обов’язком відчужити ділянку протягом року. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *