"Слуга народу" пропонує зміни до Регламенту Ради через "парламентський тероризм" із правками до законопроєктів

Під час засідання парламентської фракції “Слуга народу” розглянули питання, як спростити та пришвидшити розгляд законопроєктів, до яких подано дуже багато правок. Нардепи монобільшості розробили зміни до Регламенту Верховної Ради.

Це роблять нині в першу чергу заради законопроєкту, який передбачає неповернення націоналізованих та ліквідованих банків їхнім колишнім власникам. Ухвалення цього документа вимагає МВФ задля надання Україні наступного траншу кредиту.

“На фракції говорили про те, як унеможливити “парламентський тероризм”, коли один депутат своїми поправками може заблокувати роботу всієї Верховної Ради і взяти в заручники усіх громадян, яким зараз дуже непросто. Питання складне, бо з одного боку внесення поправок і пропозицій – це право кожного народного депутата і це хороший спосіб зробити законопроєкт кращим. Але інша справа, коли це робиться для того, щоб зробити гірше не так нам, як усій країні, якій буде ще важче без міжнародної підтримки. Тому треба шукати баланс між “парламентським тероризмом” і цивілізованою парламентською процедурою”, – написала у Facebook нардепка і заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук.

У середу, 15 квітня, нардепи зберуться й ухвалять зміни до Регламенту, які дозволять розглянути усі 16 тисяч правок до банківського закону, але так, щоб це не затягнулося на пів року.

Профільний комітет продовжить розглядати поправки до закону про банки. Після того парламентарі розглянуть його в сесійній залі.

Робоча версія змін до Регламенту Верховної Ради щодо розгляду правок до законопроєктів:

У випадку, коли до законопроєкту вноситься більше поправок, ніж у ньому є пунктів, але не менше 500 поправок, він може розглядатися за спеціальною процедурою.

Ініціювати спеціальну процедуру можуть не менше 150 депутатів, які звертаються з таким клопотанням до голови Верховної Ради. А рішення про розгляд за спеціальною процедурою може ухвалити лише парламент 226 голосами.

Спеціальна процедура означає, що кожна фракція і група може наполягати на розгляді п'яти поправок, а депутат – на розгляді однієї неврахованої комітетом поправки.

Після цього профільному комітету дається два дні, щоб підготувати нову порівняльну таблицю з поправками, на яких наполягають фракції, групи і депутати.

Під час розгляду законопроєкту на представлення кожної поправки дається до двох хвилин.

“Таким чином, права народних депутатів на законодавчу ініціативу не будуть порушені. Усі поправки, навіть якщо їх 16 тисяч, будуть розглянуті. Але не в сесійній залі, бо це контрпродуктивно, а на комітеті, який має для цього аналітику, експертизу і в якому пропорційно представлені усі фракції і групи”, – пояснила Кравчук.

Нардепка додала, що “в цьому немає нічого нового, так працюють парламенти в розвинених демократичних суспільствах. Навіть у ПАРЄ, в якому я представляю українську делегацію, майже неможливо ухвалити пропозицію, якщо її не підтримав комітет. Але ми пропонуємо більш м’яку процедуру, за якої навіть не підтримані комітетом поправки можна обговорити в залі. Але їхня кількість має бути розумною, а не такою, щоб спеціально зупинити роботу парламенту”.

У Раді продовжать боротися з “парламентським спамом”.

“Так чи інакше, боротьба з парламентським спамом була задекларована нами ще в перші тижні нової Верховної ради. Для цього ми навіть ухвалили в першому читанні законопроєкт №1043, в який, швидше за все, будуть внесені ці пропозиції. А нинішня ситуація просто пришвидшує його розгляд”, – пояснила Кравчук.

Нагадаємо, під час позачергового засідання 30 березня Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт, який унеможливлює повернення виведених з ринку банків колишнім власникам. Передбачається, що власники та колишні власники банків, які були виведені з ринку, можуть претендувати на відшкодування збитків у грошовій формі, якщо їхні інтереси під час виведення були порушені. Водночас грошова компенсація є єдиним можливим способом захисту інтересів таких власників, а можливе визнання судом незаконним рішення про виведення банку з ринку не передбачає скасування такого рішення.

До другого читання депутати подали рекордні 16 тисяч поправок до законопроєкту. 6 тисяч поправок подав виключений зі “Слуги народу” нардеп Антон Поляков. Майже 2 тисячі поправок вніс очільник групи “За майбутнє” Віктор Бондар, майже 1800 поправок подав депутат від “Слуги народу” Дмитро Чорний та ще по 1600 поправок – нардепи від “Слуги народу” Ольга Василевська-Смаглюк та Олег Дунда. Розгляд за регламентом усіх поправок може затягнутися на місяці, а тому в Раді вже зареєстрували законопроєкт, який може прискорити ухвалення документу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *