Скандал з масками. В ОП пообіцяли оприлюднити звіт про закуплені медзасоби

Офіс президента не витрачав бюджетні кошти на засоби захисту й обладнання для боротьби з коронавірусом, які доставили із закордону.

Про заявив заступник керівника ОП Кирило Тимошенко, повідомляє пресслужба ОП після прибуття до “Борисполя” літака з медвантажем з Китаю, який стане останнім з низки таких рейсів.

За словами Тимошенка такими рейсами прибували вантажі, які закуповував Офіс Президента за кошти благодійних фондів. Також цими рейсами доправляли вантажі, які закуповує бізнес як гуманітарну допомогу регіонам, де він базується. Крім того, згадані літаки привозили комерційні вантажі. 

“Ми дали змогу комерційним організаціям, насамперед мережам аптек та ритейлерам, привозити вантажі. Найперше, це звичайні маски для населення. Саме ці літаки, перельоти з Китаю до України, оплачують комерційні організації”, – сказав Тимошенко.

“Хочу підкреслити, що все, що робив Офіс президента, – на це не було витрачено жодної копійки з держбюджету. Все це оплачували з благодійних фондів – те, що ми закуповували. А те, що закуповували комерційні організації, вони привозили за свої кошти, оплачували літаки, а також самі оплачували свої закупівлі”, — додав він.

Також він пообіцяв, що наступного тижня буде оприлюднено детальний звіт щодо роботи благодійних фондів, де вкажуть, на що саме витрачалися гроші.

Нагадаємо, народний депутат України та власник мережі гіпермаркетів “Епіцентр К” Олександр Герега написав листи меру Києва Віталію Кличку та до нардепів Верховної Ради з пропозицією придбати медичні товари протиепідемічного призначення у його компанії. Йдеться про товар, який привіз в Україну з Китаю літак Ан-225 “Мрія”.

Справа в тім, що 23 квітня президент України зустрічав “Мрію” у Міжнародному вантажному аеропорту “Антонов” у смт Гостомель. Тоді в офісі президента говорили про “гуманітарний вантаж”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *