Рада засудила репресії проти українців у РФ та закликала світ тиснути на Кремль

Верховна Рада України на позачерговому засіданні 30 квітня схвалила проект постанови №3068 “Про Звернення Верховної ради до парламентів іноземних держав та парламентських асамблей міжнародних організацій щодо засудження триваючої збройної агресії Російської Федерації проти України, незаконної анексії АР Крим і Севастополь та окупації окремих районів Донецької і Луганської областей, політичних репресій проти громадян України та щодо звільнення політичних в'язнів – громадян України”

За документ проголосували 309 нардепів.

Парламент звертається до іноземних держав та парламентських асамблей міжнародних організацій із закликом посилювати політико-дипломатичний і санкційний тиск на державу-окупанта до повного припинення РФ збройної агресії та відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

“Використати всі можливі міжнародні політико-дипломатичні та санкційні механізми щодо Російської Федерації з метою негайного звільнення нею всіх осіб, захоплення яких спричинене триваючою збройною агресією Російської Федерації проти України, а також усіх інших громадян України, яких Російська Федерація незаконно утримує на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим, міста Севастополь, окремих районів Донецької і Луганської областей та на території Російської Федерації”, – сказано у постанові.

Верховна Рада під час позачергового засідання 30 квітня планує розглянути близько 20 різних питань. Депутати планують розглянути зміни до Виборчого кодексу у питанні зниження розміру грошової застави для участі у місцевих виборах.

Дві постанови стосуватимуться змін у складах комітетів парламенту. Також у Раді планують заслухати звіт ТСК з питань розслідування пожеж та вибухів на військових складах і внести зміни у ТСК з питань розслідування можливих фактів корупції на податковій та митниці. Останнім у порядку денному є пропозиція депутатів затвердити нову процедуру розгляду законопроєкту про неповернення банків колишнім власником. У разі підтримки цього вже на наступному засіданні Рада зможе ухвалити цей документ у другому читанні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *