Рада ухвалила закон про звільнення деяких ФОПів від сплати ЄСВ

Верховна Рада України на позачерговому засіданні 13 травня проголосувала за законопроєкт №2166 “Про внесення змін до Закону про єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування стосовно запобігання дискримінації по колу платників.” 

“За” проголосував 321 депутат.

Згідно з законом від сплати Єдиного соціального внеску звільняють ФОПів-пенсіонерів, а також тих підприємців, які працюють в сфері науки, літератури, культури, медицини.

“Встановлення обов’язку сплати ЄСВ без отримання доходу не відповідає легальній меті державного регулювання даного виду відносин та є непослідовним у контексті самого Закону, який визначає об’єктом нарахування ЄСВ саме отриманий дохід. Крім того, обов’язок сплати ЄСВ пенсіонерами, які здійснюють незалежну професійну діяльність, є дискримінаційним. Пенсіонери – суб’єкти підприємницької діяльності звільнені законодавством від сплати такого внеску”, – наголошується в пояснювальній записці до проєкту.

Виключено із Закону “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” абзац другий пункту 2 частини першої, що був внесений у закон в грудні 2016 року.

У ньому йшлося, що “у разі, якщо платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *