Рада ухвалила закон про соцзахист медиків та масове тестування на коронавірус

Верховна Рада України під час позачергового засідання 7 травня проголосувала в цілому за законопроєкт №3380 “Про внесення змін до деяких законів України з метою підвищення здатності системи охорони здоров'я протидіяти поширенню коронавірусної хвороби”.

За проголосували 336 народних депутатів

Згідно з пояснювальною запискою, документ повинен дозволити підвищити оплату медпрацівників в період самоізоляції. Також проектом закону передбачено обов'язкове забезпечення масового тестування на коронавірус (100% середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу).

Окрім того, документ містить низку доручень Кабінету міністрів України, які, серед іншого, стосуються оновлення алгоритмів тестування на амбулаторному рівні, визначення закладів охорони здоров’я (першої, другої, третьої хвиль) та спеціалізованих шпиталів для прийому хворих на коронавірусну хворобу (COVID-19), а також черговості їх заповнення, відповідно до останніх міжанродних рекомендацій, забезпечення розробки інструкцій щодо навчання медичних працівників та продовження відповідних навчань, які вже проводяться, забезпечення опублікування всієї інформації, що стосується протидії коронавірусній хворобі (COVID-19).

Передбачається, що цей закон дозволить суттєво підвищити спроможність системи охорони здоров’я якісно та послідовно реагувати на виклики, пов’язані з поширенням коронавірусної хвороби, при цьому поліпшивши умови праці для медичного персоналу, безпосередньо задіяного в таких заходах – зокрема, за рахунок підвищення оплати на період самоізоляції.

Рада зібралася на позачергове засідання о 14-й годині, окрім цього нардепи розглянуть законопроєкт №3376 “Про внесення змін до закону України” Про захист населення від інфекційних хвороб “(щодо визначення розмірів обов'язкового державного страхування працівників державних і комунальних закладів охорони здоров'я, зайнятих в сфері захисту населення від інфекційних хвороб)”. Також зареєстровано два альтернативні проекти закону №3376-1 і №3376-2.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *