Рада у першому читанні підтримала звільнення від податків медиків, які борються з коронавірусом

30 квітня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт, який, зокрема, передбачає звільнення від податків на доходи медиків, які беруть участь у ліквідації наслідків епідемії.

За ухвалення за основу законопроекту № 3329-2 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо додаткової підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)”, проголосували 336 народних депутатів.

При цьому 311 депутатів проголосували за скорочення термінів підготовки цього законопроєкту до другого читання.

У пояснювальній записці проєкту йдеться про тимчасове скасування оподаткування доходів медиків, які боряться з коронавірусом, податком на доходи фізичних осіб і військовим збором. Звільнення медичних працівників від сплати податків передбачено до 30 червня 2020 року.

Також передбачається продовження терміну ненарахування пені і незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, вчинені в період від 1 березня до останнього календарного дня місяці, в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів.

Ще законопроєкт пропонує подовження звільнення від сплати єдиного соціального внеску за себе ФОПами і особами, які здійснюють незалежну професійну діяльність, на період від 1 до 31 травня 2020 року.

Нагадаємо, уряд надасть допомогу для фізичних осіб-підприємців першої-другої категорії, які працюють без найманих працівників і мають дітей. Оформити допомогу можна в умовах карантину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *