Рада створила ТСК для розслідування можливих корупційних схем на податковій та митниці

Верховна Рада України ухвалила постанову про створення тимчасової слідчої комісії для розслідування “оприлюднених у ЗМІ фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, які призвели до значних втрат дохідної частини Державного бюджету України”.

За таке рішення проголосували 324 депутати.

“Визначити основним завданням Тимчасової слідчої комісії: розслідування оприлюднених у засобах масової інформації фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади, зокрема, Державної фіскальної служби України, Державної податкової служби України та Державної митної служби України, які призвели до недоотримання доходів Державного бюджету України в особливо великих розмірах, у період з вересня 2019 року по цей час”, – йдеться у постанові.

Очолив ТСК депутат від “Батьківщини” Іван Крулько, а його заступником обрали Євгена Петруняка зі “Слуги народу”. Загалом до комісії увійшло 13 нардепів, а працюватиме вона 6 місяців.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський розкритикував роботу голови Державної митної служби Максима Нефьодова через невиконання митницею плану надходжень до бюджету.

Згодом колишній міністр фінансів Ігор Уманський розповів про схеми із “скручуванням” ПДВ, через які державний бюджет недоотримує 5 мільярдів гривень та поскаржився, що його відправили у відставку через спроби звільнити голів Державної митної служби Макса Нефьодова та Державної податкової служби Сергія Верланова. Новопризначений міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що звільнення очільників Державної податкової служби та Державної митної служби не вирішить проблеми в цих відомствах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *